Пән: математика Мектеп:Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3С Мұғалімнің аты-жөні: Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 1 сынып Қатыспағандар саны: |
||
Сабақ тақырыбы |
Белгісіз азайтқышы бар теңдеу |
|
Оқу мақсаттары |
1.2.2.1 Теңдік және теңсіздікті, теңдеуді тану; тура және тура емес теңдікті айыра білу; 1.2.2.2 «таңдап алу» әдісімен және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Теңдік және теңсіздікті, теңдеуді таниды; тура және тура емес теңдікті айыра біледі; «таңдап алу» әдісімен және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шеше алады Көптеген оқушылар : Белгісіз азайтқышы бар теңдеулердің алгоритмін біледі Кейбір оқушылар: берілген тапсырмаларға ұқсас тапсырмаларды өз бетінше орындай алады;
|
|
Бағалау критерийлері |
Ø Теңдік және теңсіздікті, теңдеуді тану; тура және тура емес теңдікті айыра біледі Ø «таңдап алу» әдісімен және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шеше алады |
|
Тілдік мақсаттар |
Теңдеу,
белгісіз азайғыш, белгісіз азайтқыш,айырманың
мәні,белгісіз қосылғыш; қосындының
мәні; |
|
Құндылықтар дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу.Оқушыларды бірлесіп жұмыс жасауға баулу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу |
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|
Бастапқы білім |
Теңдеу дегеніміз не? Теңдеуді шешуді біледі |
|
Сабақ барысы |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы
6 мин |
(Ұ)1. Психологиялық ахуал Оқушылар: Қуанасын сенде, Қуанамыз бірге, Арайлап атқан күнге!-Ал енді балалар бүгінгі сабағымызды бастайық. Геометриялық фигуралар арқылы оқушыларды топқа бөлемін.
(Т)2. Шағын топтық ойын
«Миға шабуыл» әдісі «бас бармақ» әдісі арқылы бағалаймын
Оқушыларға қолдау көрсету арқылы саралау жүреді.
|
Шаршы, үшбұрыш, дөңгелек
|
Сабақтың ортасы
33 мин |
(Ө)3.«Қызықты есеп»Оқушыларға қарапайым есеп беріледі. Нәтижесінде оқушылар теңдеу құрады, белгісіз азайтқышты табады. « смайликтер» арқылы бағалаймын
(Ж) 4. Қанша фигураны алып тастады? x-тің мәні неге тең? x-тің мәнін дұрыс тауып теңдеу құрғанын бағалаймын. «Күн мен бұлт» әдісі арқылы (Т)5. Сұрақтар қойыңыз: — Ә фигурасын құрастыру үшін А фигурасынан қанша текше алу керек ? Текшелерді дұрыс алып тастағанын бағалаймын. «отшашу» арқылы бағалау жүреді. Сергіту сәті: Пойыздар шеруі (Ж) 6. Жұбыңмен ойна
Бірінші ойыншының қолындағы моншақты дұрыс тапқанын. «Үш шапалақ» әдісі арқылы
Белсенді оқу және диалог арқылы саралау болады. |
шоколад
Текшелер
Бейнежазба
Моншақ, қорап
|
Сабақтың соңы
6 мин |
Жазылымға жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындатуға беремін. Сабақ мақсатындағы барлық оқушыларға қатысты. 7. Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану 1-тапсырма Теңдеу құрастырып, оны шеш.
Дескриптор: Білім алушы - белгісізді анықтап, теңдеу құрастырады; - теңдеуді тексереді; - теңдеу шешудің алгоритмін сақтап жазады. Кері байланыс «жетістік басталдағы» - |
Тапсырма-лар жазылған үлестірме
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жаспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техника-сының сақталуы |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар қабілеті төмен оқушыларға көмектеседі.Қарқын, диалог бойынша саралау және бағалауды нақтылауда саралау жүреді. |
«Үш шапалақ» «Отшашу» «Күн мен бұлт» «Смайликтер» «Бас бармақ» әдістері арқылы бағаланады..
|
Моншақ-пен жұмыс жасағанда қауіпсіздік ережеле-рін сақтау. Ауызға салмау, бір-біріне лақтырмау, тату жұмыс жасау. |
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.