екі таңбалы сандар туралы сабақ
екі таңҰйымдастыру кезеңі..
Психология дайындық.
«Қуан,шаттан,алақай!»
Қуанатын кез келді
Күліп шықты күн
Қайырлы күн,аналар!
Қайырлы күн,ағайлар!
Күніміз шуақты,болсын
Күніміз сәтті болсын.
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін оқушылар екі таңбалы сандар жазылған карточкілерді бір - бірден үлестіріп алып, шаттық шеңберіне тұрады.
1.Сандарды (12, 20, 43, 50...) атау, ерекшелігін ажырату,топтау
-ондық нелерден құралады?
-ондық неше таңбалы сандар!
-5 ондықта неше бірлік бар?
-10,20,30,40,50,60,70,80,90 – бұлар қандай сандар?
-1,2 таңбалы сандар
Оқушылардың не себепті осылайша екі топқа бөлінгендерін тұжырымдайды.
Сабақ тақырыбын, мақсатын хабарлаймын.
Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамы
Аксакалова М.С.docx
Пәні:Математика Мектеп:№ 173 мектеп
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:1А бөлімі Екі таңбалы сандар
Саралау
Денсаулық және
Күні: Мұғалімнің атыжөні: Аксакалова М.С
қауіпсіздік ережелерінің
Сынып:2 Қатысқандар саны:
сақталуы
Қатыспағандар саны:
Бағалау
1.1Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер.Екі таңбалы сандардың разрядтық
Сабақтың
тақырыбы:
Қабілеті жоғары оқушылар үшін:
Оқу мақсаты:
Тапсырма
Сабақтың
Түрлі –түсті үш кесіндінің ұзындығын
мақсаты
әртүрлі тәсілмен есептеп тап.
құрамы.
12 см 14 см 8 см
Қабілеті төмен оқушылар үшін:
2.1.1.3 Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,разрядтық
қосылғыштарға жіктеу
Барлық оқушылар орындайды:
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
оқушының ойлау қабілетін
дамытады
«Жұлдызша» арқылы
100 көлеміндегі сандарды тура санайды;
бағалаужұптар бірбірін
Бірліктер мен ондықтарды ажыратады;
бағалайды
Екі таңбалы сандардың разрядтық құрылымын анықтайды.
Ауызша мадақтау арқылы
ішкі уәжі артады
Сыныпта орынсыз қозғалыс
жасамау;
Парта бұрышынан сақтану;
Қалам,қарындаштарды
абайлап пайдалану;
Тоқ көздерінен сақтану.
Көптеген оқушылар орындайды:
Санаудың ірі бірлігі ондықтарды жинақтайды;
Сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді.
Кейбір оқушылар орындайды:
1. Түсіп қалған сандарды толықтырып
Екі таңбалы сандарға өрнектер құрастырады.
Екі таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді;
100ге дейінгі сандарға өрнектерқ құрастырады.
Тапсырма
Бағалау
жаз.
критерийлері
Тілдік
мақсаттар
ə
ə
П н лексикасы ж не терминология:
Сан, цифр, бір таңбалы, екі таңбалы сандар, сан тізбегі, ондықтар, бірліктер, екі
таңбалы сандардың разрядтық құрамы.
Санчислоnumber
Талқылауға арналған сұрақтар:
Екі таңбалы сан қалай құрылады?
Ондықтар мен бірліктердің қосындысы нені білдіреді?
Санды разрядтық қосылғыштарға қалай жіктейді?
Қандай сан шығады?
Топтық жұмыс барысында оқушыларды достық қарымқатынас орнатуға,
өзгелердің көзқарасына құрметпен қарауға баулу.
Дүниетану,АКТ
Құндылықтарға
баулу
Пәнаралық
байланыстар
АКТ қолдану
дағдылары
Бастапқы білім
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
40 минут
Сабақтың басы
2мин
интербелсенді тақтамен жұмыс жүргізіледі
Екі таңбалы сандар туралы ұғым бар,100ге дейін тура санай алады.
Сабақтың барысы
Жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі..
Психология дайындық.
«Қуан,шаттан,алақай!»
Қуанатын кез келді
Күліп шықты күн
Қайырлы күн,аналар!
Қайырлы күн,ағайлар!
28= 68=
Күніміз шуақты,болсын
Күніміз сәтті болсын.
39= 99=
54= 17= тексеру
Оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін
Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін.
Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін.
Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім.
Тез ойлауға, шапшаңдыққа,
жылдамдыққа баули отырып сергітеді.
44
63
=
=
40
+
+
4
28
=
+
54 =
+
Екі таңбалы сандар
Екі таңбалы сандар
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.