3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/ шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын тұрғысынан бағалап оқу
Барлық оқушылар: шығарманы іштей саналы түрде түсініп оқиды
Көпшілік оқушылар: көркем -бейнелі сөздерді қолдана отырып,өз ойын жеткізеді
Кейбір оқушылар: шығармаға байланысты қажетті ақпаратты тауып, көркем оймен жалғастырады
Аңызды түсініп оқиды
Көркем -бейнелі сөздерді қолдана отырып,өз ойын жеткізеді
Шығармаға қажетті ақпаратты табады
1_ҚМЖ Күй құдіреті.docx
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Әдебиеттік оқу
Бөлім: Өнер
Сынып: 3
Сабақ тақырыбы
Оқу мақсаттары
Мектеп: «Жамбыл ЖОББМБ кешені» КММ
Мұғалімнің атыжөні: Касимов К.Р.
Қатысқандар саны: 11
Қатыспағандар саны:
Күй құдіреті
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркембейнелі сөздерді қолдана
отырып жеткізу
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/
шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын
тұрғысынан бағалап оқу
Сабақ
мақсаттары
Бағалау
критерийлері
Тірек сөздер
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық
байланыстар
АКТ қолдану
дағдылары
Алдыңғы білімді
игеру
Барлық оқушылар: шығарманы іштей саналы түрде түсініп оқиды
Көпшілік оқушылар: көркем бейнелі сөздерді қолдана отырып,өз
ойын жеткізеді
Кейбір оқушылар: шығармаға байланысты қажетті ақпаратты
тауып, көркем оймен жалғастырады
Аңызды түсініп оқиды
Көркем бейнелі сөздерді қолдана отырып,өз ойын
жеткізеді
Шығармаға қажетті ақпаратты табады
Топтық,жұптық жұмыстарды орындау барысында
Адамгершілік
өмір бойы білім алу
Қыпшақ, құдіреті
ынтымақтастық орта қалыптастыру.
құндылықтарды,
құндылықтарға бағыттау.
Өз ойын жүйелі жеткізуде сөйлемдегі сөздердің байланысын
дұрыс қолдану, сөз мағынасының дұрыс қолданылуы арқылы
қазақ тілі пәнімен байланыс жасалады.
Интербелсенді тақта
ашықтықты,
Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіннен қажетті ақпаратты табады
Сабақтың
жоспарланғ
ан кезеңдері
Сабақтың
басы
15минут
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Сабақ барысы
Ширату тапсырмасы «Жүректен
жүрекке»(сергіту және топқа біріктіру)
Оқушылар арнайы дайындалып келген жүректі
алақандарына салып тұрып, бірбіріне асыл
сөздер айтады. Музыкалық аспаптар бойынша
топқа біріктіріледі. «Домбыра», «Қобыз»,
«Шертер».
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен
таныстыру. Бағалау критерийін оқушылармен
бірлесе құрастыру немесе таныстыру,
Слайд №13
Орындық 1тапсырма
«Ыстық орындық» әдісі
Үш топтан үш оқушы мәнерлеп оқып
береді.Сематикалық карта арқылы
қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.
Бағалау:Мөр арқылы (өте жақсы,жақсы,талпын.)
2тапсырма: Постер қорғау
Күй деген сөзді қалай түсінесіңдер? Сызыбалар
арқылы қағаз бетіне түсіріп,топпен қорғау.
Сабақтың
ортасы
611 минут
1222 минут
2327минут
2835минут
https://www.youtube.
com/watch?
v=7lDWtxLMh2g
Слайд №4
Слайд №5
Слайд №6
https://www.google.c
om/search?
q=сюжетные+карти
нки
Слайд №7
«Бағалау» әдісі
Интербелсенді тақтадан «Ақсақ құлан»
бейнеклипінен үзінді көрсетіледі.
Жаңа сабақ. «Күй құдіреті»
Жұмбақ жасыру.
Оқулық бойынша мәтінді оқып берем.
Сұрақтар қою арқылы талқылау.
Фараби туралы қысқаша әңгімелеу.
Суретпен жұмыс.
«Кім жылдам?»ойыны. Бүгінгі қонағымыз ауылымызда күй өнерін
насихаттап,балаларға үйретіп жүрген Ақсауле
Аманжолқызы қатысып отыр.
Ақсауле апаларыңызға сұратарыңыз бар ма?
Апай, домбыраны кімнен үйрендіңіз?
Апай,бізге жақсы күй орындап беріңізші?
Бұл орындағаныңыз қандай күй қысқаша
тарихын айтып өтсеңіз?
«От шашу»
Қорытынды .
күлдіреді
Күй құдіреті жылатады
ұйықтатады
«Шеңбердегі доп» әдісі
Шеңберлене отырып, бірбіріне кішкене допты
лақтырады. Доп алған оқушы сабақ туралы ойын
бір сөйлеммен айтады.
(Ақсәуленің орындауындағы күймен сабақ
аяқталады.)
доп
Сабақтың
соңы
3640 минут
ережесін
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
Топ
сақтау ескеріледі
Желіммен жұмыс
жасауда
қауіпсіздік
ережелері
ескертіледі
Бағалау
«Бірбірін бағалау» әдісі
«Қол шапалақтау» әдісі
«Бағдаршам» әдісі
Дескриптор
Аңызды түсініп оқиды
Көркем бейнелі сөздерді
қолдана отырып,өз ойын
жеткізеді
Қажетті ақпаратты тауып,
көркем оймен
жалғастырады
Саралау
1тапсырмада
Мәнерлеп оқуларын жолдастарымен
бөлісіп, тақырыпты ортаға салып
талқылайды
2тапсырмада
Топта балалар бірге жұмыс
жасайды және өз идеяларын айтуға
үйренеді
3тапсырмада
Көмек қажет ететін оқушыларға
түсіндіру жұмысымен бірге
қосымша уақыт беріледі. Қабілеті
жоғары оқушылар кестені өз
бетінше жалғастырады
4тапсырмада
Топтық тапсырмалар арқылы
оқушылардың ынтасы артады.
Оқушылар бірбірін тыңдайды және
толықтырады
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсатына жеттім бе?
Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы орнады ма?
Оқушылар арасындағы дифференциациялау
бойынша ісәрекеттер ұтымды болды ма?
Жоспарланған уақытты ұстандым ба?
Жоспардан қандай шегіністер жасадым және
неліктен?
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
Күй құдіреті
Күй құдіреті
Күй құдіреті
Күй құдіреті
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.