Конспект уроку з літературного читання для 2 класу
«Літо пахне суничками». Діалог. Платон Воронько «Суничка-сестричка»
Мета: вчити учнів читати діалоги, інтонувати речення, аналізувати прочитане; розвивати вміння читати за розділовими знаками, виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
IІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Літо пахне суничками.doc
«Літо пахне суничками». Діалог. Платон Воронько «Суничкасестричка»
Мета: вчити учнів читати діалоги, інтонувати речення, аналізувати прочитане; розвивати вміння
читати за розділовими знаками, виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над чистомовкою
Чокчокчок — ось червоний бурячок.
Чучучу — я капусту посічу.
Щокщ окщ ок — в чавунці зварю борщ ок.
Чнийчнийчний — ой, який же борщ смачний!
Чечече — бабуся калачі пече.
Чачача — дай, бабусю, калача.
Чічічі — їж , будь ласка, калачі.
2. Робота над скоромовкою
Вправа «Дощик»
Наварили смакоти —
Будем їсти я і ти.
А сороки і ворони
Будуть їсти макарони.
В. Чепуренко
3. Читайте правильно, швидко, чітко!
Кожен стовпчик прочитати згори вниз, а потім — знизу вгору.
Джем
джин
дзвін
дзиґа
дзьоб
бджола
джміль
ґудзик
дзвоник
джунглі
джерело
дзеркало
дзвіночки
кукурудза 4. Читайте, думайте, доповнюйте!
Слухають, пиш уть, сидять, малюють — ... (діти).
Співає, літає, будує, годує — ... (пташка).
Повзе, блищ ить, шипить, жалить — ... (гадюка).
Пише, запитує, навчає, перевіряє — ... (вчитель).
IІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ
УРОКУ
— Відгадайте загадку.
• Пахне галявинка невеличка —
Швидко виросли сестрички, —
Чепуруш ки круглолиці
Заховались у травиці.
Чорні крапочки на личках...
Здогадалися?.. (Сунички).
Отже, ці смачні ягоди, повернуть нас до сонячного літа, поділяться з нами теплом сонячних
променів. Саме Творчість Платона Воронька допоможе у цьому.
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Опрацювання тексту «Літо пахне суничками» (с. 76)
Вправа «Небоземля»
— Чи доводилося вам збирати сунички? Де? Розкажіть.
— Коли достигають сунички?
— Прочитайте, як про це сказано в тексті (с. 76).
— Перечитайте текст повільно. Зупиняйтеся на виділених словах, уявляйте себе на суничній
галявині.
— Які запахи ви відчуваєте?
— Які картини бачите?
— Чим суниці на галявині нагадують запашні озерця?
Фізкультхвилинка
(Декілька танцювальних вправ на місці.) 2. Опрацювання вірша Платона Воронька «Суничкасестричка»
1) Гра «Бджілки».
Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.
— Між ким відбувається діалог у вірш і?
— Який настрій у співрозмовників?
— Які слова свідчать про те, щ о суничка весела й рада розмові?
Діалог — розмова між двома чи кількома особами.
2) Робота в парах.
— Прочитайте вірш за особами.
3) Гра «Добери рими».
Умита... (налита);
в теплі... (землі).
3. Повтори і пригадай!
— Назвіть персонажів поезій Платона Воронька.
— Як автор ставиться до своїх героїв?
— Назвіть вірш і, у яких Платон Воронько пропонує вам пильніше придивитися до себе, до
своїх учинків. Поясніть свою відповідь.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— З якими творами Платона Воронька ознайомилися?
— Який із його вірш ів сподобався найбільше? Чому?
Молодці! Ви сьогодні гарно попрацювали. І мені здається, ми маємо поділитися із згадками та
очікуваннями про тепле, сонячне літо, у вигляді суничної галявини.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати вірш.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.