«Медеу» өлеңі Құрманбай Толыбаев. Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары 4- сынып
Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
чтение
4 кл
17.02.2017
Туған жерінің керемет табиғаты, Медеу мұзайдынының өзіндік ерекшеліктерімен танысуға мүмкіндік беру арқылы , туған жер қасиетін ұқтыру.Қысқы спорт ойындарының айырмашылығын және ұқсастықтарын сипаттай алуға жағдай туғызу .Тақырыпты меңгеру барысында көркем сөздермен жұмыс жасау арқылы сөйлеу тілдерін дамытып, салыстыру, зерттеу әрекеттері арқылы алған білімдерін қорытындылауға үйрету.
Әдебиеттік оқу docx.docx
Күні
Сыныбы
Тақырыбы
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Ақтөбе облысы,
Байғанин ауданы,
Көкбұлақ орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі
Төлегенова Эльвира Мәтжанқызы
03.02.2017ж.
4 сынып
«Медеу» өлеңі Құрманбай Толыбаев
Туған жерінің керемет табиғаты, Медеу мұзайдынының өзіндік
ерекшеліктерімен танысуға мүмкіндік беру арқылы , туған жер қасиетін
ұқтыру.Қысқы спорт ойындарының айырмашылығын және ұқсастықтарын
сипаттай алуға жағдай туғызу .Тақырыпты меңгеру барысында көркем
сөздермен жұмыс жасау арқылы сөйлеу тілдерін дамытып, салыстыру,
зерттеу әрекеттері арқылы алған білімдерін қорытындылауға үйрету.
Медеу мұзайдынының тарихы туралы біледі.
спорт ойындарының түрлерін айыра біледі
өлеңді оқи отырып талқылайды.
өз ойын еркін жеткізеді;
өлеңнің негізгі идеясын табады.
жанжақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге , танымдық дағдылары
арқылы басқа да ақпарат көздерін дамыта отырып топпен жұмыс жасау
барысында шығармашылық, ізденіс дағдысы, қабілеті артады;
ұжымда, шағын топта, жұпта жұмыс жасай отырып, бірінбірі тыңдауды,
сыйлауды үйренеді.
Дереккөздер, құрал
жабдықтар
Әдебиет оқулығы,4сынып.
АКТ «Медеумақтанышымыз» таныстырылым , үлестірмелі
парақшалар,постер, маркер.
Сабақтың барысы
Кіріспе
Психологиялық
ахуал
Уақы
ты
1мин
Үй тапсырмасы
7мин
Негізгі бөлім
Мағынаны тану
Топқа бөлу
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Психологиялық ахуал
Сыныптағы ынтымақтастық
атмосферасын құру. Шаттық шеңберінде
тұрып, сәлемдесу арқылы ұйымдастыру
Өткен сабақты пысықтау.
4 топқа тапсырма беріледі.
1. «Ақ ірімшік» мәтінің негізгі идеясы,
қысқаша мазмұны
2.Қаныш Сәтбаев туралы не білеміз?
3.Кіндікшеше деген кім?
4. «Сағыныш»эссе оқу
Оқушылар қонақтармен
амандасады.
Оқушылар тапсырмалар
бойынша жауап береді.
Бағалау.
Топқа бөлу. 2 мин Мозайка әдісі арқылы топқа
бөлу.Қысқы спорт ойындарының
суреттерін құрастыру
Шаңғы, коньки, шана, хоккей.
Атауларына байланысты түсінік беріп
өтеді.
2 мин
Болжау стратегиясы
Бұл атаулардан не түсіндік?
Қысқы спорт ойындары
Сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін?
Мозайка әдісі арқылы
Қысқы спорт
ойындарының суреттерін
құрастыра отырып топқа
бөлінеді. Шаңғы, коньки,
шана, хоккей.
Бағдаршам әдісі бойынша
бағаланады.
Әр түрлі нұсқалар берілуі
мүмкін.
Қаныш аталарың нені сағынды? (ақ
ірімшікті, кіндікшешесін, балалық
шағын, ауылын, туған өлкесін)
Яғни, туған жерін.
(ақ ірімшікті,
кіндікшешесін, балалық
шағын, ауылын, туған
өлкесін)
Ал сендердің туған жерлерің қай жер?
Алматыда қандай көрікті жерлер бар?
Соның бірі Медеу мұзайдыны екен.
Алматы қаласы.
Көктөбе, Медеу,
Шымбұлақ т.б
Медеу туралы не білеміз? Топтық
жұмыс жүргізіледі.
Флипчартқа
түсіріп,постер қорғау
Мәтінмен жұмыс
Өлеңді мәнерлеп оқу;
Іштерінен оқып, мағынасын ұғу.
Әр топтан 1 оқушыға оқытамын.
Сөздік жұмыс
Автор туралы мәлімет беріледі.
Бірбіріне сұрақтар
қояды,талқылайды.
Оқулықпен жұмыc.
Өлеңді мәнерлеп оқу;
мағынасын ұғу.
Түсініксіз сөздерді
айтады.
5мин
8мин
Оқушылар оқиды.
ТОЛЫБАЕВ ҚҰРМАНБАЙ
(1926–2004)
14 сәуірде Алматы облысындағы Асы
жайлауында туған.
1963 жылы Қазақ мемлекеттік
университетін журналист мамандығы
бойынша бітіріп шығады. «Қазақстан
пионері» (қазіргі «Ұлан») газетінде,
«Балдырған» журналының қызметкері
болған. «Достық даусы», «Жырға сапар»,
жинақтарында өлеңдері, «Белбелестер»
дастаны жарияланды. Қаламгер
шығармалары мектеп оқулықтарына
енген.
АКТ көрсетілім
Медеумақтанышымыз! Слайдты
көрсету.
Дәптермен жұмыс
Сергіту сәті
Әр топ өз атаулары бойынша Роза
Рымбаеваның «Медеу» әнінің ырғағында
қимылқозғалыс.
Таныстырылым.Дәріс
Біле жүр айдары бойынша Алматының
алтын дәуірі, Медеу атауы жайлы
деректер ұсыну.
2 мин
2 мин
1 мин
3 мин
Оқушылар «Медеу»
туралы көрсетілімді
тамашалап,талқылау
арқылы сабақтың
тақырыбын
ашады.Дәптерлерін ашып,
жаңа сабақтың тақырыбын
жазып, өлеңдегі сипаттау
шумағын тауып жазады.
Сергіту сәті қимыл
қозғалыс.
Бірбіріне сұрақтар
қояды,талқылайды.
.
Қорытынды
Ой толғаныс
5 мин
Де Бононың
«Алты қалпақ» стратегиясы
Мұзайдыны бізге қандай пайда
келтіруде? (өз ойларын айтады)
«сары қалпақ»
«қызыл қалпақ»
«жасыл қалпақ»
«көк қалпақ»
4 мин
Постер қорғау
1. «Спортденсаулық кепілі»
2. «Универсиада2017»
3. «Медеуім мақтанышым»
4. «Мен салауатты өмір салтын қалай
ұстанамын?»
Мұзайдынның жақсы
жақтарын айтады.
көңілкүйін,яғни
эмоциясын білдіреді.
өздерінің тың ойларын
қосу.
қорытынды жасайды және
пайда болған мәселелер
мен сұрақтарды
анықтайды.
Үйге тапсырма
1мин Өлеңді жаттау. «Спорт жеңімпаздары –
біздің мақтанышымыз» кітапша
құрастыру.
Күнделіктеріне үй
тапсырмасын жазып
алады, сұрақтары болса
қояды Бағалау
1 мин
Бағдаршам әдісімен бағалау.
Парақшамен бағалау.
Кері байланыс
жасату.
1 мин
Кері байланыс жасату.
Бәрі де түсінікті.
Мен есте сақтадым
Сұрақтар пайда болды
Түсінбедім
Бағалау терезесіне жазады.
Оқушылар өзара және өзін
бағалайды
Оқушылар бүгінгі
сабақтан алған әсерлерін,
ұсыныстарын стикер
арқылы бағалау
терезесіне кері байланыс
жасайды.
«Медеу» өлеңі Құрманбай Толыбаев. Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары 4- сынып
«Медеу» өлеңі Құрманбай Толыбаев. Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары 4- сынып
«Медеу» өлеңі Құрманбай Толыбаев. Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары 4- сынып
«Медеу» өлеңі Құрманбай Толыбаев. Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары 4- сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.