«Келісілді» |
|
||||||||||||||||
Мектеп: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||
Сабақ №4 |
|
||||||||||||||||
Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ |
|||||||||||||||||
Күні2019 ж |
Сынып9 |
||||||||||||||||
Бөлім9.4A Тригонометриялық формулалар |
|||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Екі еселі және жарты бұрыштың формулалары |
||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
Екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; |
||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар: Екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; |
||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. жарты бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика және терминология: Оқушылар: - аргументтердің қосындысының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - аргументтердің айырмасының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - екі еселі аргумент/бұрыш; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер тригонометриялық функциялар аргументтерінің қосындысы/айырмасы формулаларын өрнекке қолданамыз; берілген өрнек екі еселі бұрыштың синусы/косинусы формуласының оң жақ бөлігін білдіреді; формулаларын қолдана отырып, ... формулаларын қорытып шығаруға болады. |
||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
|
||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын білу және бірлік шеңбер арқылы олардың қасиеттерін анықтай алу. Өрнектің мәнін табуда, өрнекті ықшамдауда, теңбе-теңдікті дәлелдеуде негізгі тригонометриялық теңбе-теңдіктер мен келтіру формулаларын қолдану. |
||||||||||||||||
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі
Мақсат қою 3минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі Мақсаты:амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, сыныпта қолайлы атмосфера үшін психологиялық ахуал тудыру. Мақсатты анықтау Мақсаты: сабақтың мақсатын бірлесіп анықтау. Сипаттама: Бүгін сабақта нені үйрену керек? Мұғалім қызметі: оқушылардан алдыңғы сабақтың тақырыбын қалыптастыруды сұрайды .Тригонометриялық формулаларды ауызша сұрау. |
|
|||||||||||||||
Жаңа материалды игеру 15 минут |
2.Формулаларды қорыту Алдыңғы өтілген тақырыптарды еске түсіру. «Кім жылдам» ойыны Қос бұрыштың формулаларын тақтаға оқушылар жазады. Басқа оқушылар қателері болса түзетеді.
Дәрежені төмендету формуласы. Жарты бұрыштың формуласы
|
|
|||||||||||||||
Жаңа материалды бекіту 10 минут |
3. Жаңа сабақты бекіту үшін оқушыларға жеке жұмыстар беріледі.
1)Берілгені:
Табу керек: ,
2)Теңдеуді шешіңдер:
Бағалау. Презентациядағы дұрыс жауаптары бойынша оқушылар өзін-өзі тексереді. 3)Қосымша тапсырмалар
Бағалау:оқушылар бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі бағалайды. |
|
|||||||||||||||
Жаңа сабақты пысықтау 10 минут |
Жұптықжұмыс. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларға білімін бекіту үшін тапсырма беру. 1 нұсқа 2 нұсқа Бағалау: Оқушылар шығару жолын тақтаға кезекпен-кезек жазып, бірін-бірі бағалайды. |
|
|||||||||||||||
Рефлексия 2 минут |
Оқушылар стикерлерге мынадай сұрақтар төңірегінде өздеріне баға береді. - Бүгінгі сабақ Сізге қаншалықты түсінікті / түсініксіз/ болды? - Оқыту кезеңіндегі іс-әрекеттер қаншалықты қиын/жеңіл/ болды? - Бүгінгі тақырып бойынша өзіңізге берер бағаңыз. |
|
|||||||||||||||
Үй тапсырмасы |
|
||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.