Сабақ: Қолөнер бұйымдарындағы ұлттық ою-өрнектер |
Мектеп: |
|||||
Күні: 28.02.2017 |
Мұғалім есімі:Кусаинова Г.Т. |
|||||
Сынып 1-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны |
||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Ою-өрнектермен және олардың ерекшеліктерімен танысу. Өмір сүру мен білім алудың арасында байланыс орнату. 1.1.2.1 Ұлттық және әлем мәдениетінің әртүрлі өнер туындыларына көңіл бөлу 1.2.3.1 Қарапайым тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар |
|||||
қазақ халқының қолөнер бұйымдарын атайды |
||||||
Оқушылардың басым бөлігі |
||||||
Қошқармүйіз оюын салады, қиып алады |
||||||
Кейбір оқушылар |
||||||
оюларды қиып алады, құрастырып жолақты оюды келтіреді. |
||||||
Тілдік мақсат
|
Оқушылар ұлттық ою-өрнектермен безендірілген қолөнер бұйымдарын атайды .... (істей алады) |
|||||
Негізгі сөздер мен тіркестер |
||||||
ОЮ-ӨРНЕК УЗОР PATTERN |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||
Талқылауға арналған мақсаттар: |
||||||
Үйіңде қазақ қолөнері бұйымдары бар ма? |
||||||
Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба? |
||||||
Олар туралы не білесің? Айтып бер |
||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||
Ою-өрнек |
||||||
Алдыңғы оқу Қазақ халқының салт-дәстүрі мен ауыз әдебиеті |
||||||
Жоспар |
|
Ресурстар |
||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз ) |
|
||||
Басталуы 5мин
10 мин
|
Тренинг «Сәлемдесу» ЫАҚ: Ән «Алло» 1.45секунд Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру: Өнерді таудың бұлағынан Қойдың құлағынан Апамның киізінен Қошқардың мүйізінен үйрендім Ә.Қастеев. 1.Осы сөзімен атақты суретші не айтқысы келген еді? 2.Слайдтарғы бұйымдардың атауын айту 3. Барлық бұйымдар қалай безендірілген? ОЮ-ӨРНЕК УЗОР PATTERN |
Слайд№1
Слайд№2 |
||||
Ортасы 5мин
15мин
|
4. Оюлар туралы мәліметер 5. «Қошқармүйз» ойюы туралы мәліметтер 6.№2 Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау Жеке жұмыс:Қошқармүйіз оюын сызу. Қиып алу. (Смайликтер тарату) Сергіту сәті Жұптық жұмыс:Аппликация тәсілімен қошқармүйіз ойюн жапсыру. (Смайликтер тарату) |
Видео үзінді. Слайд№3-4 Слайд№5 Жұмыс дәптері |
||||
Аяқталуы 5 мин
Сабақты бағалау.
рефлексия
|
91-беттегі сұрақтарға жауап беру: 1. Бұл ою неліктен «қошқармүйіз» деп аталады? 2. Тағы қандай ою-өрнектерді білесің?
|
|
||||
Қосымша ақпарат |
||||||
Саралау-cіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс |
||||
Тапсырманы уақыттан бұрын орындаған оқушыларға, тарату материалында берілген қосымша апсырманы орындауды ұсыну. |
Жұмысты критерийлер бойынша бағалау керек: • идеясының өзіндік ерекшелігі; • орындалу қарапайымдылығы; • өрнектің дұрыс шығуы. |
Шығармашылық жұмысты орындау барысында оқушылар мұқият әрі ұқыпты жұмыс атқарады. Жұмыс барысында техника қауіпсіздік ережесін әрдайым ескеру. |
||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.