Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: 5.3В
Мектеп: №277
Күні:
СЫНЫП:5
Мұғалімнің атыжөні:
Қатысқандар :
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
5.1.2.27.Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау
Ондық бөлшектерді қосу және азайту ережесін біледі
Ондық бөлшектерді қосу және азайту ережелерін пайдаланып,
санды өрнектің мәнін таба алады;
Оқушылардың басым бөлігі:
Ондық бөлшектерді қосудың қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді
ықшамдай алады;
Кейбір оқушылар:
Ондық бөлшектерді разрядттық қосылғыштардың қосындысы
түрінде жаза алады;
Ондық бөлшектерді қосу және азайтуға есеп құрастыра алады;
Бағалау критерийі Ондық бөлшектерді қосу және азайту алгортимін қолдана алады;
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарға
баулу
Пәнаралық
байланыс
Алдыңғы оқу
Сабақ барысы
Оқушылар:
Ондық бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін түсінеді;
Ондық бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығара алады;
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Таңба, қосу, азайту, математикалық амал, разрядтық қосылғыштар,өрнек
Ондық бөлшектерді қосу , ондық бөлшектерді азайту;
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Біздер нені байқадық . Талқылауға арналған сұрақтар:
Ондық бөлшектерді қосқанда бірінші және екінші қосылғыштар мен
қосындының мәніндегі үтірлерді қалай айырады?
Жазылым бойынша ұсыныстар :
Мына сөздердің анықтамасын дәптерге жазады:
Ондық бөлшектерді қосу үшін:
Ондық бөлшектерді азайту үшін:
Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығын білуге , білім алуға дайын
болуға баулу ;
Физика есептерін шығаруда ондық бөлшектерді қосу және азайтуды
пайдалану;
Ондық бөлшектерді оқиды, жазады. Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу. Сыныпты түгелдеу.
Психологиялык тренингі
Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау.
Сыныптағы оқушыларды 123 сандар арқылы топқа бөлу:
1 топ Ондық бөлшек
2 топ Разряд тобы
3 топ Таңба тобы
«Ой қозғау» әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау
сұрақтары:
Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау
Смайликтермен топтарды ынталандыру,қол шапалақтау
«Джигсо» арқылы жаңа тақырыпты ашады.
3топқа парақшалар таратылады.
Постер қорғау
1 топқа: Ондық бөлшектерді қосу үшін:
2 топқа: Ондық бөлшектерді азайту үшін:
3 топқа: Ондық бөлшектерді қосудың қасиеттері:
Оқушылар топпен жұмыс жасайды.
Оқушылар постерге анықтамаларды жазады.
Топтағы оқушылар постер қорғайды.
« Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау.
Смайликтер
Маркерлер,
тақта, плакат
Мысалдарды тарату « Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша:
1 топқа: 1мысал. Натурал сандар мен ондық бөлшектерді
қосудың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажырату;
2 топқа: 2 мысал. Ондық бөлшектерді қосу алгоритмі.
3 топқа: 3 мысал.
Ондық бөлшектерді азайту алгоритмі қалай орындалады?
Парақшаларға жазылған сұрақтар таратылады.
Мысалы А, В,С деп үш топқа ат қойылады, және топтарға ат
жазылған парақшалар қойылады. А тобындағы оқушылар ретімен
белгіленеді, А1, А2, А3, А4, А5
В тобындағы В1, В2,В3, В4, В5
С тобындағылар С1, С2, С3, С4, С5
Оқушыларға бағалау парақшалар таратылады. Өзіне түсіндіруі
ұнаған оқушыға баға береді.
Топтық бағалау жүзеге асады. Топ мүшелері бірбірін
бағалайды.
Плакаттар,
маркерлер,
түрлітүсті
қаламдар,
жетондар,
бағалау
қағаздары
Интерактивті
тақта
Кім жылдам ойын бойынша есеп шығару ə
Оқулықпен жұмыс
Әр топтан топбасшы шығып есептерді қорғайды.
Топпен ақылдаса отырып, тақтаға әр топтан бір оқушы шығып
тақтаға орындайды. Барлығы дәптерге жазып отырады.
Бағдаршам – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін
көрсетудің жылдам т сілі. Оқушыларға қызыл, сары ж не жасыл
түсті карточкалар беріледі.
Оқушылар: толықтай түсінсе, сенімді болса ЖАСЫЛ ТҮСТІ;
түсінуге жақын болса, аздап білсе САРЫ ТҮСТІ;
түсінбесе, сенімді болмаса ҚЫЗЫЛ ТҮСТІ көрсетеді.
« Серпілген сауал» әдісі бойынша
Сыныптағы оқушылар бірбіріне сұрақтарды лақтыру
арқылы жүзеге асады.
ə
1. Осы есепті шығару барысында қандай ой
2.
тұжырымдадыңдар
Ондық бөлшектерді қосудың қасиеттеріне мысал келтіре
аласың ба?
3. Натурал сандарды қосу мен ондық бөлшектерді қосудың
айырмашылығы неде?
« Смайликтер» арқылы бағалау
Жұптық жұмыс
Дайын үлгі жауап арқылы жұптардың өзара қалыптастырушы
бағалауы жүзеге асырылады.
Алматы
«Атамұра»
2017ж
Интербелсенді
тақтада
флипчарт.
Сабақтың
соңы
Сергіту сәті. (Қызықты қимыл қозғалыстары)
Жеке жұмыс.
дискрипторлар арқылы қалыптастырушы тапсырма бердім.
Қосымшада берілген.
Стикерлер,
қорапшалар
Рефлексия: «2 жұлдыз 1ұсыныс» арқылы бағалау.
Үйге тапсырма. №637
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті
жоғары оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау Сергіту жаттығуы
қимылмен көрсету:
Ширату жаттығулары кезінде
.
Қауіпсіздік техникасы
ережелері: Компьютермен
жұмыс жасағнда қауіпсіздік
ережелерін сақтау.
Қалыптастырушы
бағалау оқу процесінің
ажырамас бір бөлігі болып
табылады, сабақ барысында
мұғалім тарапынан жүйелі
өткізіліп отырады.
Мұғалім мен оқушы
арасында үздіксіз кері
байланыс қамтамасыз
етіледі.
1. « Смайликтер»
арқылы бағалау
« Бас бармақ» әдісі
1. Сабақта оқушылардың
басым бөлігі берілген
тапсырманы орындай алады
Себебі тақырыпқа сай
тапсырмалар көбісі сараланып
алынды. Ашық , жабық
сұрақтар қоя отырып,
оқушыларға тапсырманы өз
бетінше орындауға мүмкіндік
берілді. Жетелеуші сұрақтар
арқылы жаңа тақырыпты
өздеріне меңгерту өте тиімді
деп ойлаймын. Оқушылардың
шығармашылық қабілеттерін
шыңдауға, математикалық
тілде сөйлеу мәнерін
қалыптастыруда маңызды рөл
атқарады. Оқушылар
диалогқа
қатысу арқылы сөздік қорын
молайтады деп ойлаймын.
Рефлексия
Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді
болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер
енгіздім және неліктен?
2.
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз
пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға
жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Открытый урок по алгебре на тему "Многочлен" ( 7 класс, алгебра)
Открытый урок по алгебре на тему "Многочлен" ( 7 класс, алгебра)
Открытый урок по алгебре на тему "Многочлен" ( 7 класс, алгебра)
Открытый урок по алгебре на тему "Многочлен" ( 7 класс, алгебра)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.