Сабақтың түрі: ашық сабақ
Сабақтың типі: өтілген тақырыпты пысықтау сабағы
Сабақты өту тәсілі:оқытудағы жаңа тәсілдер,ой толғау,жеке және топтық жұмыс,деңгейлік тапсырмаларды орындау
Көрнекілік:оқу құралдары, таратпа материалдар
1.Рац.бөлшекті басқа өрнектерден ажырата білу,қасиетін пайдаланып бөлшекке амалдар қолдануды білу
2.Оқушының есеп шығару,өз бетімен талдау,логикалық және сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту
3.Дәлдікке,ұқыптылыққа,жеке және топпен жұмыс жасауға баулу,тақырыпты игеру деңгейін анықтауТақтаға өткенді пысық - тайтын тапсырмалар жазылады.
Рационал бөлшекке бір- неше мысалдар түзіп, мәндерінің бар болуын анықтауды талап ету
Қағазға екі түрлі жауапты талап ететін тест сұрақтарын беру
Тақтаға бірнеше дұрыс
емес есептер жазу
Тексеру және талдау
Кітаптан деңгейлік тапсырмалар беру
А: № 239 3), 5)
В: № 243 5) 7)
С: № 251 2) 3)
рац.бөлшек аш. сабақ 12.02.2014.docx
№14 мектепгимназиясы алгебра
7в сыныбы пән мұғалімі: Мамбетов А.Т.
Сабақтың
тақырыбы
Сабақтың
мақсаты
Міндеттері
Рационал бөлшектің қасиетін пайдаланып есеп шығару
Аталған тақырып бойынша білімдерін пысықтап, өз бетімен талдау арқылы
тақырыпты толық игеру.
1.Рац.бөлшекті басқа өрнектерден ажырата білу,қасиетін пайдаланып бөлшекке
амалдар қолдануды білу
2.Оқушының есеп шығару,өз бетімен талдау,логикалық және сыни тұрғыдан ойлау
қабілетін дамыту
3.Дәлдікке,ұқыптылыққа,жеке және топпен жұмыс жасауға баулу,тақырыпты игеру
деңгейін анықтау
Рационал бөлшекті ортақ бөлімге келтіру,қысқартуға қатысты есептерді
жеке,топпен шешуді және талдауды игереді
Күтілетін
нәтиже
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Сабақтың типі: өтілген тақырыпты пысықтау сабағы
Сабақты өту тәсілі:оқытудағы жаңа тәсілдер,ой толғау,жеке және топтық жұмыс,деңгейлік
тапсырмаларды орындау
Көрнекілік:оқу құралдары, таратпа материалдар
Сабақтың
барысы
Сабақты
ұйымдастыру
2 мин
Тапсырмалар
1.Ой қозғау.
7 мин
2.Жұптық
жұмыс 7 мин
3.Теориялық
тест 5 мин
4.Ой толғаныс
Топтық жұмыс
7 мин
5. Ой шақыру
10 мин
6.Сергіту сәті
Үйге тапсырма
1 мин
Мұғалімнің әрекеті
Оқушы әрекеті
Күтілетін нәтиже
1.Оқушыларды түгелдеу
2.Оқу құралын тексеру
3.Үй тапсырмасын
тексеру
Тақтаға өткенді пысық
тайтын тапсырмалар
жазылады.
Рационал бөлшекке бір
неше мысалдар түзіп,
мәндерінің бар болуын
анықтауды талап ету
Қағазға екі түрлі
жауапты талап ететін
тест сұрақтарын беру
Тақтаға бірнеше дұрыс
емес есептер жазу
Тексеру және талдау
Кітаптан деңгейлік
тапсырмалар беру
А: № 239 3), 5)
В: № 243 5) 7)
С: № 251 2) 3)
Тапсырманы оқу 3 мин
№ 243 5)
№ 245 4) №252 6)
Орындарын тауып,сабаққа
дайындалады
Оқушы күнделікті
тәртіпке үйренеді
Тапсырмаларды орын
дайды,жаңа сабаққа дайын
далады
Екі оқушы дәптерге жеке
өздері мысалдар түзіп,оның
қашан мағынасы болатынын
анықтайды
Сұраққа жауап беру
Қатені тауып,дәптерге
дұрыс нұсқасын жазады
Үш оқушы деңгейі бойынша
тақатада есеп
орындап,шартын,ережелер
ді және жауапты талдайды
Өткенді қайталап,
сабаққа көңіл
аударады
Өз бетімен жұмыс
жасайды,бірінбірі
бағалайды
Қысқа нұсқа ойлауды
білу
Ой толғауды үйренеді,
көшбасшы басқаларға
үлгі көрсетеді
Өзекті мәселені
талдауды,түсіндіруді,
алған білімін пайдала
нуды үйренеді
Қимыл әрекет жасау
Күнделікке жазып қояды
Сергіту, шапшаңдық
Білімді үйде пысық
тайды Сабақты қорыту
3 мин
Тапсырмаларды орындау
нәтижесін талдап,
оқушыларды бағалайды
Күнделік ұсыну
Жасаған еңбегінің нә
тижесін білу
3.Оқушы аты жөні _____________________________________________________ I нұсқа
1.а−4 өрнегі натурал көрсеткішті дәреже _____
2. Кезкелген функцияның графигі –парабола ______
3. 4* x4∗a∗b өрнегі бірмүше ______
4. 3* a4∗(−4)∗b бірмүшенің стандарт түрі _____
5.Көпмүшелерге арифметикалық амалдар пайдалануға болады _____
6.Бөлшектер дұрыс қысқартылған: а)
a2−b2
a+b =a−b _____ б)
a−3∗b
a2−3∗a∗b =a ______
Оқушы аты жөні _____________________________________________________ I нұсқа
1.а−4 өрнегі натурал көрсеткішті дәреже _____
2. Кезкелген функцияның графигі –парабола ______
3. 4* x4∗a∗b өрнегі бірмүше ______
4. 3* a4∗(−4)∗b бірмүшенің стандарт түрі _____
5.Көпмүшелерге арифметикалық амалдар пайдалануға болады _____
6.Бөлшектер дұрыс қысқартылған: а)
a2−b2
a+b =a−b _____ б)
a−3∗b
a2−3∗a∗b =a ______
Оқушы аты жөні _____________________________________________________ I нұсқа
1.а−4 өрнегі натурал көрсеткішті дәреже _____
2. Кезкелген функцияның графигі –парабола ______
3. 4* x4∗a∗b өрнегі бірмүше ______
4. 3* a4∗(−4)∗b бірмүшенің стандарт түрі _____
5.Көпмүшелерге арифметикалық амалдар пайдалануға болады _____
6.Бөлшектер дұрыс қысқартылған: а)
a2−b2
a+b =a−b _____ б)
a−3∗b
a2−3∗a∗b =a ______ Оқушы аты жөні _____________________________________________________ I нұсқа
1.а−4 өрнегі натурал көрсеткішті дәреже _____
2. Кезкелген функцияның графигі –парабола ______
3. 4* x4∗a∗b өрнегі бірмүше ______
4. 3* a4∗(−4)∗b бірмүшенің стандарт түрі _____
5.Көпмүшелерге арифметикалық амалдар пайдалануға болады _____
6.Бөлшектер дұрыс қысқартылған: а)
a2−b2
a+b =a−b _____ б)
a−3∗b
a2−3∗a∗b =a ______
3. Оқушы аты жөні _____________________________________________________ II нұсқа
1.x−4 өрнегі бүтін көрсеткішті дәреже _____
k
x функцияның графигі гипербола ______
2. y=
3. 4* x4∗a∗b өрнегі көпмүше ______
4. 3* a4+4∗b *c өрнегі көпмүше _____
5.Көпмүшебірмүшелердің бірігуі _____
6.Бөлшектер дұрыс қысқартылған: а)
15x(y+2)
6y+12 =15x
6
____ б)
2a−4
3(a−2)
3
2
=
_____
Оқушы аты жөні _____________________________________________________ II нұсқа
1.x−4 өрнегі бүтін көрсеткішті дәреже _____
k
x функцияның графигі гипербола ______
2. y=
3. 4* x4∗a∗b өрнегі көпмүше ______
4. 3* a4+4∗b *c өрнегі көпмүше _____
5.Көпмүшебірмүшелердің бірігуі _____
6.Бөлшектер дұрыс қысқартылған: а)
15x(y+2)
6y+12 =15x
6
____ б)
2a−4
3(a−2)
3
2
=
_____
Оқушы аты жөні _____________________________________________________ II нұсқа
1.x−4 өрнегі бүтін көрсеткішті дәреже _____ k
x функцияның графигі гипербола ______
2. y=
3. 4* x4∗a∗b өрнегі көпмүше ______
4. 3* a4+4∗b *c өрнегі көпмүше _____
5.Көпмүшебірмүшелердің бірігуі _____
6.Бөлшектер дұрыс қысқартылған: а)
15x(y+2)
6y+12 =15x
6
____ б)
2a−4
3(a−2)
3
2
=
_____
Оқушы аты жөні _____________________________________________________ II нұсқа
1.x−4 өрнегі бүтін көрсеткішті дәреже _____
k
x функцияның графигі гипербола ______
2. y=
3. 4* x4∗a∗b өрнегі көпмүше ______
4. 3* a4+4∗b *c өрнегі көпмүше _____
5.Көпмүшебірмүшелердің бірігуі _____
6.Бөлшектер дұрыс қысқартылған: а)
15x(y+2)
6y+12 =15x
6
____ б)
2a−4
3(a−2)
3
2
=
_____
4.Топтық жұмыс (бөлшектерді қысқартуда қатені табу):
1 топ: а)
б)
x+x2
x+1 =1
x (х)
a+a2
a2−1
=a−1
a ( a
a−1 ) II топ: a)
a2+2ab+b2
a2−b2
a−b
a+b (
a+b
a−b )
=
b)
4x2−9a2
2x−3a = 1
2x+3a (2x+3a)
III топ : a)
m2−n2
(m+n)2 =
m+n
m−n (
m−n
m+n¿
b)
(a−b)2
b2−a2 = a+b
−(a+b) =1 (
a−b
−(a+b) )
План-конспект по математике
План-конспект по математике
План-конспект по математике
План-конспект по математике
План-конспект по математике
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.