Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
чтение
1 кл
13.11.2017
Н дыбысы мен әрпі.
1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау
1.1.9.2 дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну
1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау
Барлығы: Н н дыбысы мен әріп таңбасымен таныстыру. Кеспе әріптермен сөз құратып, жаздыру.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.1-сыныпқа арналған ашық сабақ
ашык сабак Уалиева.docx
Күні:
Күні:10.10.17
Сынып: 1
Бөлімі:
Сабақтың тақырыбы
қол
Осы
оқу
жеткізілетін
мақсаттары
(оқу
бағдарламасына сілтеме)
сабақта
Сабақтың мақсаттары
Жетістік критерийлері
Қатысқандар саны:
Қатысқандар саны:10
Қатыспағандар саны:
Мектебіме саяхат
Н дыбысы мен әрпі.
1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз,
жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс
дыбыстау
1.1.9.2 дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін
түсіну
1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі
буын санын анықтау
Барлығы: Н н дыбысы мен әріп таңбасымен таныстыру.
Кеспе әріптермен сөз құратып, жаздыру.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар
арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете
алады.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бірбіріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
Өнер, ана тілі сабағы
Ресурстар
Шаттық
шеңбері
Сыныпта
музыка
ойнатылады.
Н дыбысы мен әрпі.
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Пәнаралық байланыс
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
Ынтымақтасты
қ атмосферасын
қалыптастыру
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі.
Екі тілде амандасу.
(М) Қайырлы таң! Сәлеметсіздерме, балалар!
Доброе утро! Здравствуйте, дети!
Шаттық шеңбері
Алақанды ашайық,
Күннің нұрын алайық
Жүрекке жылу салайық,
Жиналған жылы шуақты
Бір бірімізге шашайық!
Бәрекелді,рахмет, балалар! (М) Проснулось солнышко и сладко зевнуло,
Солнышко лучик к тебе протянуло,
Солнышко щечку тебе поласкало,
Доброго утро тебе пожелало!
Спасибо, ребята!
(М) Оқушыларды қызыл, жасыл дөңгелек
арқылы екі топқа бөлу.
Өткен сабақты қайталау.
(М) Балалар, өткен сабақта біз қандай әріппен
таныстық?
«А» дыбысынан басталатын сөздер айтайықш
Ата,анар,ана,аға т.б.
Балалар, есімізге түсірейікші, дыбыстар дегеніміз
не не?
Сабақтың
ортасы
20 минут
(О) Дыбыстарды естиміз ,жазамыз .
Әріптер дегеніміз не?
(О) Әріптерді көреміз, оқимыз.
Жарайсыңдар, балалар!
Оқулықтағы мәтінмен жұмыс. (37 бет)
(М) Мәтінді оқу. Сұрақжауап әдісі.
Интербелсенді тақтамен жұмыс.
Енді
тақтаға назар
(М)Жақсы балалар.
аударындаршы!Мынау қандай ертегі?
Интербелсенді тақтада «Бауырсақ» ертегісінің
суреті көрсетіледі. Балалар ертегі кейіпкерлерін
атайды.«Бауырсақ» ертегісінің кейіпкерлерін
орыс тілінде айтқызу.
(М) Дети, а как называется слово «ертегі» в
русском языке? (сказка)
Молодцы! Кто главный герой сказки? (Колобок)
Давайте, назовём героев сказки.
Ертегісказка,бауырсакколобок,түлкілиса,аю
медведь,қасқырволк,қоянзаяц. Молодцы!
(М) Балалар, бауырсақты түлкіге жегізбеу үшін
жабайы аңдардың тапсырмасын орындайық. Сол
арқылы дыбысымен танысатын боламыз. Балалар
осы бауырсақты неден жасайды?(Ұннан)
Осы ұннан тағы не жасайды?/ Балалардың
жауаптары.(Нан, тоқаш)
Дұрыс айтасыңдар, бәрекелді!
Оқулықпен
жұмыс
Орыс тілінде
тапсырма Сахналық
көрініс.
Жаңа сабақ . «Ой ашар»
(М) Енді маған «Нан» сөзін қайталап айтыңдаршы /
нан/
Қандай дыбысты естіп тұрсыңдар?
Н дыбысы қане бәріміз бірге айтайықшы!
Дауысты дыбыс сияқты әндете ме,жоқ дауыссыз
дыбыс сияқты әндетпей ме? (Әндетпейді).
Олай болса ол қандай дыбыс (Дауыссыз)
Дұрыс айтасыңдар!
Бүгінгі өтетін тақырып «Н әрпі мен дыбысы»
Олай болса назарларын ортада болсын.
Сцена№1
Бауырсақ(Биба): Салем достар!Мені түлкіге
жегізбеу үшін жабайы аңдардың тапсырмаларын
орындайсындар ма?
Оқушылардың жауабы:
Қоян(Берикбол Т): Бауырсақ мен сені жеймін!
Бауырсақ(Биба): Жоқ, жемеші, қоян!
Қоян(Берикбол Т): Бауырсақ, мен сенің
достарынның қаншалықты көп екенін көріп
отырмын .Менің оларға тапсырмам бар, егер олар
тапсырмамды орындаса, мен сені жемеймін.
Бауырсақ: Достар, маған көмектесесіңдер ме?
Оқушылардың жауабы:
Қоян: Ал, ендеше, менің тапсырмам «Суретпен
жұмыс»
(М) Тапсырма: «Н» әрпі сөздің қай жерінде
келген?
Суреттермен жұмыс
1топ
2топ Сергіту сәті
3 минут
Жақсы балалар! Біз қоянның тапсырмасын
орындадық. Қандай қорытынды шығаруға болады?
«Н»әрпі сөздің басында,ортасында,соңында
кездеседі.
(ҚБ) Смайлик белгілері арқылы бағалау.
Сцена№2
Қасқыр: Бауырсақ мен сені жеймін!
Бауырсақ: Жоқ, жемеші, қасқыр!
Қасқыр: Мен сенің достарынның қаншалықты көп
екенін көріп отырмын .Менің оларға тапсырмам
бар, егер олар оны орындаса, мен сені жемеймін.
Бауырсақ:Достар, маған көмектесесіңдер ме?
Оқушылардың жауабы:
Қасқыр: Ал, ендеше, менің тапсырмам « Н»
дыбысы бар буындардан сөз құрау. «Кір жаю»
әдісі. Ана,айна,шана,банан.
Видео ролик арқылы сергіту сәтін өткізу
Сцена№3
Аю: Бауырсақ ,мен сені жеймін!
Бауырсақ: Жоқ жемеші, аю!
Аю: Мен сенің достарынның қаншалықты көп
екенін көріп отырмын .Менің оларға тапсырмам
бар, егер олар оны орындаса, мен сені жемеймін.
Бауырсақ: Достар, маған көмектесесіңдер ме?
Оқушылардың жауабы:
Аю: Ал, ендеше, менің тапсырмам «Дәптермен
жұмыс». Дәптерде берілген Н әрпін әдемі, дұрыс
жазу.
Ауада жазып көрсету.
(Ө) Оқушылардың дәптермен жұмысы.
(М) Пальчиковая гимнастика
Дружно пальчики сгибаем,
Крепко кулачки сжимаем,
Раз, два, три, четыре, пять
Сергіту сәтіне
арналған
жинақ
Дәптермен
жұмыс
Аяқталуы
5 минут
Начинаем разгибать!
Қорытындылау кезеңі
Сцена№4
Түлкі: Бауырсақ мен сені жеймін! Бауырсақ: Жоқ, жемеші, түлкі!
Түлкі: Менің сенің достарына бірнеше
сұрақтарым бар.
Бауырсақ: Достар маған көмектесесіңдер ме?
Оқушылардың жауабы:
Түлкі:
Балалар,
таңбасымен таныстық?
Н н дыбыс дауысты ма, әлде дауыссыз ба?
Кім н дыбысынан кездесетін сөздер айтады?
Н н дыбысынан басталатын орысша сөздер
айтайықшы! (Сурет арқылы)
бүгін біз қандай әріп
Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Смайликтер
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін тексеру жоспарыңыз?
–
Қосымша мәліметтер
Саралау
оқушыға
мейлінше
қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Рефлексия
(соңында)
Сабақ
мақсаттары мен
оқу міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не
үйренді?
Сабақ қалай
өтті,
қандай
деңгейде?
Жоспарлаған
саралау жақсы
іске асты ма?
(тапсырмалар
Пәнаралық
байланыс
ана
Өнер,
тілі сабағы
Оқушыларды
бірбіріне
деген құрмет
көрсетуіне
тәрбиелеу. сәйкес болды
ма?) Уақытты
қалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандай
өзгерістер
енгіздім және
неге?
Оқу ісінің орынбасары:_________
«Қаратерек жалпы орта білім беретін мектеп»ММ
Ашық сабақ
Тақырыбы:«Н әрпі мен дыбысы»
Сынып :1 Өткізген : бастауыш сынып
мұғалімі Э.Т.Уалиева
20172018 оқу жылы
Сцена №1
Бауырсақ(Биба): Салем достар!Мені түлкіге
жегізбеу үшін жабайы аңдардың
тапсырмаларын орындайсындар ма?
Оқушылардың жауабы:
Қоян(Берикбол Т): Бауырсақ мен сені
жеймін!
Бауырсақ(Биба): Жоқ, жемеші, қоян!
Қоян(Берикбол Т): Бауырсақ, мен сенің
достарынның қаншалықты көп екенін көріп
отырмын .Менің оларға тапсырмам бар, егер
олар тапсырмамды орындаса, мен сені
жемеймін. Бауырсақ:(Биба) Достар, маған
көмектесесіңдер ме?
Қоян (Берикбол Т): Ал, ендеше, менің
тапсырмам «Суретпен жұмыс»
Сцена №2
Қасқыр: (Берикбол Т): Бауырсақ мен
сені жеймін!
Бауырсақ: Жоқ, жемеші, қасқыр!
Қасқыр: (Берикбол Т): Мен сенің
достарынның қаншалықты көп екенін
көріп отырмын .Менің оларға
тапсырмам бар, егер олар оны орындаса,
мен сені жемеймін. Бауырсақ:Достар, маған
көмектесесіңдер ме?
Қасқыр: (Берикбол Т): Ал, ендеше,
менің тапсырмам « Н» дыбысы бар
буындардан сөз құрау. «Кір жаю» әдісі.
Сцена №3
Аю: (Берикбол Т): Бауырсақ ,мен сені
жеймін!
Бауырсақ: Жоқ жемеші, аю!
Аю: (Берикбол Т): Мен сенің достарынның
қаншалықты көп екенін көріп отырмын
.Менің оларға тапсырмам бар, егер олар
оны орындаса, мен сені жемеймін. Бауырсақ: Достар, маған
көмектесесіңдер ме?
Аю: (Берикбол Т): Ал, ендеше, менің
тапсырмам «Дәптермен жұмыс». Дәптерде
берілген Н әрпін әдемі, дұрыс жазу.
Сцена №4
Түлкі: Бауырсақ мен сені жеймін!
Бауырсақ: Жоқ, жемеші, түлкі!
Түлкі: Менің сенің достарына бірнеше
сұрақтарым бар.
Бауырсақ: Достар маған көмектесесіңдер
ме? Түлкі: Балалар, бүгін біз қандай әріп
таңбасымен таныстық?
Н н дыбыс дауысты ма, әлде дауыссыз
ба?
Кім н дыбысынан кездесетін сөздер
айтады?
Н н дыбысынан басталатын орысша
сөздер айтайықшы! (Сурет арқылы)
Бауырсақ:Достарым,рахмет сендерге
бүгін барлық апсырмаларды орындап мені
құтқарып алдындар.Жарайсыңдар!!!
\ А на
ай на
ша на
ба нан
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Поурочное планирование для 1-класса "Н дыбысы мен әрпі"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.