Сауат ашу пәнінен "Менің сыныптас достарым. Ы дыбысы мен әрпі" 1 класс
Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
чтение
1 кл
17.11.2017
Сабақ 1 класқа сауат ашу пәніне арналған. Сабақ жоспары жаңартылған білім мазмұнының талаптарына сай құрылған. Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер құрастырады және жазады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қоюды біледі.Сабақ 1 класқа сауат ашу пәніне арналған. Сабақ жоспары жаңартылған білім мазмұнының талаптарына сай құрылған. Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер құрастырады және жазады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қоюды біледі.
ы дыбысы .docx
Жаңартылған білім беру мазмұны аясында Сауат ашу пәнінен
сабақ жоспары
Жайлиева Дидар Ерсайновна
Новенький ЖОББМ бастауыш сынып мұғалімі
Батыс Қазақстан облысы Зеленов ауданы
Күні:
Сынып: 1
Сабақтың тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақтың мақсаттары
Жетістік критерийлері
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Менің сыныптас достарым. Ы дыбысы мен
әрпі (3ші сағаты)
1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті
сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана
отырып, жай сөйлемдер/мәтін құрастыру
және жазу.
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны
дыбыспен сәйкестендіру.
1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша
шағын әңгіме құрап айту. 1.3.11.1
Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем
соңына тиісті тыныс белгілерін қою.
Барлығы: Тақырыпқа байланысты сөздер
айтып жазады, әріптерді дыбыспен
сәйкестендіреді, сөйлем туралы түсінеді
Көбі: Берілген әріптерден сөздер
құрастырып жазады
Кейбірі: Күрделі сөйлем құрастырады
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің
көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін
көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бірбіріне деген құрмет
көрсетуіне тәрбиелеу
Өнер, ана тілі сабағы
Пәнаралық байланыс
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ы дыбысы мен әрпі.
Ресурстар кезеңдері
Сабақтың басы
Ынтымақтасты
қ
атмосферасын
қалыптастыру
Сабақтың
ортасы
Дәптермен
жұмыс
Көркем жазу
сәті
Қызықты
тапсырма
Сергіту сәті
Топтық
жұмыс
Қима
Ыдыстарын Ырысты,
Таза жууға тырысты.
Ырыстыға ыдысты,
Анасы келіп жуысты.
(Оқушылар дөңгеленіп тұрып
жаңылтпаш айтады, қасындағы
көршісімен жаңылтпашта кездескен
«ы» әрпін санайды )
Ы дыбысын сипаттайды.
№1 Тыңдалым.
№2 Оқылым.
Ыдыс ыдыстар сату сатушы ырыс
ырысты сыр сырды сары тары.
(Мұғалім оқиды (оқушыға оқытуға
болады), оқушылар қайталап оқиды))
«Шапалақтау» арқылы бағалау
Жазуға кіріспес бұрын:
123,
Бойға жинап күш.
Қолға қалам аламыз,
Әдемі етіп жазамыз. (қимылмен
орындайды)
Ы ы
Ыдыс
Әр оқушы өзінің жазуынан ең әдемі
шыққан жазуын қоршау арқылы өзөзін
бағалайды
Жазу дәптеріндегі тапсырмаларды
орындайды
№3 Суреттерге қараңдар. Қай оқушы
өзін үзілісте жақсы ұстады. Қай оқушы
өз тәртібін жөндеуі ерек?
«Қызыл гүлім ай» көңілді ырғақты
әуенмен қайталап билеу
Оқулықпен жұмыс барысында қима
әріптерден берілген суреттің атауын
құрастырып жазады. Саралау әдісі
Таныстырылы
м, оқулықпен
жұмыс
Жазу дәптері
Оқулық
Проектор,
бейне ролик
Қима әріптер бойынша деңгейлеріне қарай тапсырма
беремін.
А деңгей –суреттің атауын жазады;
В деңгей –суреттің атауын жазады,
дыбыстық талдау жасайды.
С деңгей –суреттің атауын жазады
және сол сөзге сөйлем құрастырады,
сол сөйлемнің сызбасын сызады.
(Тақтаға түрлі суреттер ілінеді. Ортаға
тасталған қима әріптер беріледі)
Әр топ өзін бағалайды
_____ _____.
_____ _____ _____.
_____ _____ _____ ______.
Сюжетті суретке сызбаға сәйкес
сөйлем құрастырады.
Мадақ сөздермен өзара бағалайды
әріптерден
сөздер
құрастыру
Барлық
оқушылар бір
тапсырманы
орындайды.
Қосымша
тапсырма:
Сөйлем
сызбасымен
жұмыс
Сабақтың соңы Рефлексия
Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау
Сұрақтар қойылады:
Қандай әріпті өттік?
Сипатта
Ы дыбысы кездесетін сөздер айт
Смайликтер арқылы көңіл күйлерін
білдіреді
Қосымша ақпарат
Сюжетті
сурет
Смайликтер
Дифференциация –
Бағалау – оқушылардың
оқушыларға көбірек қолдау
материалды меңгеру деңгейін
көрсету
тексеру
Белсенді әдіс қолдандым.
Оқулықпен жұмыс барысында
қима әріптерден берілген
суреттің атауын құрастырып
жазады. саралау әдісі
бойынша деңгейлеріне қарай
«Шапалақтау» арқылы бағалау
– оқылымда,
Өзөзін бағалайды Әр оқушы
өзінің жазуынан ең әдемі
шыққан жазуын қоршау арқылы,
Әр топ өзін бағалайды топтық
Пә
на
ра
лы
қ
ба
йл
ан
ыс
ж
ән
е
қа
уі
пс
із
ді
к жұмыста,
Мадақ сөздермен өзара
бағалайды Сөйлем сызбасымен
жұмыста,
Рефлексия
Сұрақтар қойылады.
Смайликтер арқылы көңіл
күйлерін білдіреді
Де
нс
ау
лы
қ
тапсырма беремін.
А деңгей –суреттің атауын
жазады;
В деңгей –суреттің атауын
жазады, дыбыстық талдау
жасайды.
С деңгей –суреттің атауын
жазады және сол сөзге
сөйлем құрастырады, сол
сөйлемнің сызбасын сызады.
Қорытынды тәсіл
Барлық оқушылар бір
тапсырманы орындайды.
те
хн
ик
ас
ы
н
ы
ң
са
қт
ал
у
ы
Қ
и
м
ы
л
қо
зғ
ал
ыс
қа
се
рг
іт
у
сә
ті
н
өт
кі
зе
мі
н.
Сауат ашу пәнінен "Менің сыныптас достарым. Ы дыбысы мен әрпі" 1 класс
Сауат ашу пәнінен "Менің сыныптас достарым. Ы дыбысы мен әрпі" 1 класс
Сауат ашу пәнінен "Менің сыныптас достарым. Ы дыбысы мен әрпі" 1 класс
Сауат ашу пәнінен "Менің сыныптас достарым. Ы дыбысы мен әрпі" 1 класс
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.