Сауат ашу пәнінен Тт дыбысы мен әрпі сабақ жоспары 1 сынып
Оценка 4.6
Разработки уроков
doc
чтение
1 кл
30.10.2019
1 сынып сауат ашу пәнінен сабақ жоспары.
Оқу мақсаттары:1.2.1.2 .Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)қолдану;
1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау.
Тт дыбысы мен әрпі.doc
Мектеп:
Мұғалімнің есімі:
Қатысқандар саны:
Пәні:Cауат ашу
Күні:25.10.2017ж
Сынып:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Менің мектепке баратын жолым. Т дыбысы мен әрпі..
Сабаққа негізделген
оқу
мақсаты(мақсаттары)
1.2.9.1.Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен
сәйкестендіру;
1.2.1.2 .Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін
сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)қолдану;
1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы
және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін
каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы
айтылғанын анықтау.
Барлық оқушылар:
Т дыбысы және әрпімен танысуды жалғастырып, Т
дыбысының дауыссыз екенін, оның сөз басында, ортасында,
соңында келетінін біледі, таңбасын салуды үйренеді. Бас
әріптер мен кіші әріптерді бір бірімен дұрыс байланыстыру
және оларды каллиграфиялық талаптарға сай жазу білігі
қалыптасады.
Оқушылардың басым бөлігі:
Дыбыстарды ажыратады, сөздерге дыбыстық, буындық
талдау жасайды.
Кейбір оқушылар:
Алған білімді өмірде қолдана алады.
Сабақ мақсаттары
Жетістік критерилері Оқушылардың келесі қабілеттерін бағалау:
өзгелерді тыңдауын;
оқиғаны ретімен баяндауын.
өткен тақырыптар бойынша ойларын жинақтап,еске
түсіріп айту
Құндылықтарды
дарыту
Оқушылардың топта жұмыс істеу дағдыларын жетілдіру,
сыныптасының сөзін тыңдауға үйрету, шыншылыдыққа
баулу.
Пәнаралық байланыс Сөздердегі буын санын анықтау арқылы математика пәнімен
Алдыңғы оқу
байланыстыру.
Менің мектепке баратын жолым. Т дыбысы мен әрпі
Сабақ барысы
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
Шаттық шеңбері.
Мұғалім оқушыларға жақсы қаситеттерін
айтып жылы лебіз білдіреді.
Оқушылардың зейінін шоғырландыру;
Басталуы
5 мин
Ресурстар
Шаттық
шеңбері Тіл дамыту мақсатында тақпақты жаттау.
Сыныбымыз таптаза,
Бор да дайын тақта да.
Ойымызды жинақтап,
Отырайық партаға
Оқушылармен бірге сабақ ОМ анықтап
Өлең
алу.
Қызығушылықты ояту
Ойын «Ойлан –тап»
1.С.а сабағында нені үйренеміз?
2.Әріп деген не?
3.Дыбыс деген не?
4.Дыбыстар нешеге бөлінеді?
5.қандай түрге бөлінеді?
6.Қандай түстермен белгіленеді?
7.Дауысты дыбыстар қалай айтылады?
8.Дауыссыз дыбыстар қалай айтылады?
Өткен әріптерді қайталау
Аадауысты (қызыл текшемен көрсету)
алма,ата
Н –нан, оот ,л ләйлек,р раушан,т тарақ.
Жұмбақ шешу.
Иіриір денесі,
құмды жақтың кемесі.
Ащы шөптер тамағы,
Шөлге шыдап бағады.
Ол не?
Түйе
Түйе дегенде қандай дыбыс бірініші
естіледі?
Т дыбысы
Т дауыссыз дыбыс екенін айту (көк түспен
белгілеу).
Т әрпінің баспа және жазба түрлерін
көрсетіп естеріне түсіру.
Бейнематериалмен жұмыс
Т әрпінен келетін сөздер айттыру.
Буынға бөлу.Ереже айту.(сөзде қанша д
ы дыбыс болса,сонша буын болады)
1.Оқулықпен жұмыс.
(Ұ).Оқылым. Т дыбысы бар сөздерді
хормен буындап, тұтас оқу; тізбектей,
жекелей оқу.
Суреттер
Жұмбақтар
жинағы
Бейнематериал
«Әліппе Т
дыбысы»
Оқулық 46б
Ортасы
15 мин кеспе буындар
Тыңдалым
материалы
Үнтаспа
Дыбыстық талдаужинақтау әдісі арқылы
жаңа сөздерге талдау жүргізеді.
Сөйлемдер құрастырады.
АТА,ТОР,ТОН, ТОЛ,ОТАН
2.Оқулықпен жұмыс.
(ЖЖ)Айтылым.
Сұрақ –жауап.
Сенің мектепке баратын жолыңда не бар?
«Кірпі келеді орманмен» қимылдар
жасау
Дәптермен жұмыс
(ӨЖ). Жазылым.
Жазу кезіндегі гигиеналық талаптарды
сақтауды ескерту.
Тт әрпін жазу. Бас әріп пен кіші әріпті бір
бірімен байланыстыру. Суреттердің
астындағы сөздердің түсіп қалған
әріптерін қою.
(ТЖ).
Қима әріптерден сөз құрастыру
Ата,ана,ала,ара,аралар,аталар,от,отан
1.Рефлексия. «Ыстық
орындық».Оқушылар орындыққа отырған
оқушыға сұрақтар қояды. Бүгін қандай
дыбыспен таныстық?
Т дыбысы қандай дыбыс?
Т дыбысын қандай тсті сандаққа
орналастырамыз?
2. «Бір минут» кері байланысы.
Оқушылар жұптарға бөлініп бір біріне
қарама –қарсы тұрады. Оң жақта тұрған
оқушылар 1 минут ішінде Т дыбысынан
басталатын 10 сөз айтып өз жұптасына
адымдап жақындай береді. Жұптасы оған
кері байланыс береді.
3.Бағалау.Сабақ барысында жиналған доп
санымен оқушыларды бағалау.
Мұғалімкерібайланысбереді.
Сергіту сәті 2 мин
Ортасы 8 мин
Аяқталуы 5 мин
Қосымша ақпарат
Сауат ашу пәнінен Тт дыбысы мен әрпі сабақ жоспары 1 сынып
Сауат ашу пәнінен Тт дыбысы мен әрпі сабақ жоспары 1 сынып
Сауат ашу пәнінен Тт дыбысы мен әрпі сабақ жоспары 1 сынып
Сауат ашу пәнінен Тт дыбысы мен әрпі сабақ жоспары 1 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.