Тіл дамытуды оқытудағы мақсат – оқушыларды ауызекі тілде сөйлесе білуге үйрету, сөздік қорын байыту, сөздерді пайдалана білу, сөйлемді дұрыс айту, мұғалімнің сұрағына түсінікті жауап беру тәсілдерін меңгерту.
Оқушылардың сөздік қорын, сөйлеу дағдыларын ескере отырып, әр сабақта сол сөздермен сөйлем құрату, жаңа сөз үйрету, қазақ тіліне тән дыбыстарды айыра білу, сауатты жазуға үйрету, жеңіл, қысқа мәтіндерді оқытуға машықтандыру, түсінгенің айта білуге дағдыландыру, бір-бірімен сөйлесе білуге үйрету, әр түрлі жазба жұмыстарын ұйымдастыру, өз ойын жүйелі түрде айтып беруге, қазақша сөйлеуге жаттықтыру.
Тіл дамытуды оқыту барысында оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту;
Күні:
Сынып:
Сабақтың тақырыбы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
Сабақтың мақсаттары
Жетістік критерийлері
Құндылықтарды дарыту
Пәнаралық байланыс
АКТ қолдану дағдылары
Тілдік құзыреттілік
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
Сабақтың ортасы
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді
тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Мәңгілік Ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім.
Өнер, ана тілі сабағы
Аудиожазба , таныстырылым.
Түйеверблюд
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Бала, бала, балапан
Қане, қайсы, алақан.
Саусақтарың әйбат,
Былайбылай ойнат.
Бала, бала, балапан
Қане, қайсы, алақан.
Саусақтарың әйбат,
Былайбылай ойнат.
– Балалар, бірбіріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы
жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
№1 Оқылым.
Аз қаз өз көз өзен заман қоңыз сағыз тоғыз Зере.
№2 Сурет және тірек сөздердің көмегімен ертегі құрастыр.
Тірек сөздер:
ұзақ,шөлдеді,құмыра,тұмсығы,су,тас,салды,көтерілді.
Ресурстар
Шаттық
шебері
Таныстырыл
ым,
оқулықпен
жұмыс Сергіту сәті
Қызықты тапсырма
Тарсылдатпай едендi
Орнымыздан тұрып ап
Жүгiрейiк бiр уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Аяқты алға созайық
Тiк көтерiп, қозғайық.
Тым сылбыр да болмайық
Алға қарай озбайық.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Сергіту
сәтіне
арналған
жинақ
Оқулық,
дәптерлер.
Сабақтың соңы
Топтарға шығармашылық тапсырма:
1топ Зз дыбысына қатысты сөздерді жазу
2топ Зз дыбысына ертегі құрастыру
3топ Зымыранның суретін салу
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған
суреттер арқылы бағалау.
Бас
бармақтар
Дифференциация –
оқушыларға көбірек
қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға
қандай тапсырмалар
қоюды жоспарлап
отырсыз?
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған
сөздер мен
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
Оқушылар өздері жасаған бетбейнелеріне қарап бірбіріне
көңіл күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтарме
н байланыс
(тәрбие)
Өнер, ана
тілі сабағы
Оқушылард
ы бірбіріне сөйлемдердің
көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
деген
құрмет
көрсетуіне
тәрбиелеу.
Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.
Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.
Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.