САБАҚ: 34
Күні: 10.09.2019ж
Сынып: 7 «Б»
Сабақтың
тақырыбы
Осы сабақ
арқылы жүзеге
асатын оқу
мақсаттары
Сабақтың
мақсаттары
Бағалау
критерийлері
Мектеп: А.М.Горький атындағы мектеп
лицейі
Мұғалімнің атыжөні: Қалдекен Н.Қ.
Қатысқан оқушылар
саны:
Қатыспағанд
ар:
Талаптыға нұр жауар
7.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен
негізгі ойын анықтау
7.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға
жауап беру
Сөйлесім барысында тілдік тапсырмалар негізінде тақырып
жайлы толық ақпарат беру
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қазақ тілінде ғылыми
жоба туралы ақпарат береді,
жаңа сөздерді сөйлем ішінде қолдана алады.
Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): сабақ барысында
жазбаша, ауызша жұмыстардыорындайды, кесте, ішінде
берілген ақпаратты түсінеді, қолдана алады.
Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында
мәтін құрайды, мәтіндерден көмекші есімдерді ажырата
біледі, полилог құрады.
Тілдік мақсаттар Пән лексикасы және терминология:
нәфрәтлі, ғибрәтлі т.б.
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз
тіркестері;
Менің ойымша;
Менің пікірімше;
Қорыта келгенде;Құндылықтар
Абай шығармаларының құндылығын ұғындыру. Талап,
еңбек, терең ой, қанағатшылдық, рақымшылық
құндылықтарын насихаттау.
Осыған дейін
меңгерілген білім
Әлемдегі ірі кітапханалар.
Жоспар
Жоспарлан
Жоспар бойынша орындалуы тиіс ісәрекеттер Дереккө
атын
уақыт
Сабақтың
басы
5 минут
Сабақтың
ортасы
10 минут
здер
бағалау
1.Оқушылармен амандасу.
2.«Бес бармақ» әдісі бойынша 5 топқа бөлу.
Бас бармақ, балаң үйрек, ортан терек, шылдыр
шүмек, кішкентай бөбек.
3.Сабақтың мақсаты және
критерийлерімен таныстыру.
1. «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларды
сөйлету. Осы суреттерде не бейнеленген? Бұл
суреттерге қарап қандай ой келді?
Оқушылардың жаңа сабаққа деген
қызығушылығын ояту мақсатында тақырыпқа
қатысты слайдтарды көрсетеді. Суреттерде
не бейнеленгендігін сипаттап берулерін
қадағалайды
1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті
тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен
таныстырады, аудармасын айтады.
Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.
2. Мәтіналды жұмыс.
А) Тыңдалым. Айтылым. Оқулықтағы 1тапсырманы
орындатады.
Ә) Жазылым. Оқулықтағы 2, 3
тапсырманыорындатады.
3. Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым.Оқылым. Айтылым. Оқулықтағы 4тапсыр
маны орындатады.
Ә) Жазылым. Оқулықтағы 5, 8тапсырманы
орындатады.
Б) Айтылым. Оқулықтағы 6, 9, 11тапсырманы
орындатады. Жұптық, топтық жұмыстарды
ұйымдастырады.
В) Оқылым. Айтылым. Оқулықтағы 7тапсырманы
орындатады.
4. Сергіту сәті. Мұғалім оқушыларға А4
парағы мен түрлі түсті қарындаштар мен
фломастерлер таратады. «Жас ғалым» ойынын»
ұйымдастырады.
5. Мәтінсоңы жұмыс. А) Жазылым.
Оқулықтағы 12тапсырманы орындатады
Бағалау критерийі:
Бағалау
критерийі
Тапсырма
№
12
Берілген
сұрақты
дұрыс
түсініп,
лайықты
жауап беру,
шағын
диалогке
Дескриптор Балл
Оқушы
берілген
сұрақтарды
түсінеді;
2
сұрақтарға
дұрыс жауап
берді;
тірек
сөздерді
қолданды;
2
2
https://w
ww.youtu
be.com/w
atch?
v=J9Gc_
7KM2s
20 минут
(5+10+5)
5 минут
5 минут2 минут
қатысу.
35
20+15
минут
8 минут
шағын
диалогке
түсе алды;
ортақ ой,
шешім
шығара
алды;
2
2
Барлығы
10
1.Сергіту сәті «Көзге арналған жаттығу»
https://www.youtube.com/watch?v=J9Gc_7KM2s
2.Шығармашылық тапсырма: Жазба
жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін
ескеріп, үндестік заңына сәйкес
орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу керек;
сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді
орынды қолдану қажет.
Шығармашылық жұмыс, жеке жұмыс.
Оқушыларға өлең құрастыру тапсырмасы беріледі.
Оқушыларға төмендегідей тақырыптар
ұсынылады.
Білім
Өнер
Еңбек
Осы тақырыптардың біреуін таңдап алып өлең
құрастырамыз. (10 минут) уақыт
беріледі.Оқушылар өлеңдерін оқиды.
Топпен ән айту.БалдәуренСөзі: Ш.Сариев, Әні:Е.
Слетдинов
1.Балдәурен көктем, асығып жеткен,
Шағала күндер.
Базарлы маусым, шырқалған даусым,
Тамсанып әсем.Балауса балғын, көк майса шалғын,
Барады күндер.
Тербеліп билеп, жайқалып билеп,
Ән салып әсем.
Қайырмасы:
Балдәурен, бақытты ән дәурен,
Келеді қанатын самғаумен.
Көңілдің ұшырып, аққуын,
Балауса, бал бұлақ, бал дәурен.
2.Жаныма жылы, жүрекке ыстық,
Көңілге сұлу.
Тоя ма көзің, балдәурен кезің,
Бақытау, бақыт?
Даламдай дархан, тауымдай биік,
Өмірге сұлу.
«Бас бармақ» тобына: Еріншек пен
еңбекқордың арасында диалог құрастыру.
«Балаң үйрек» тобына: Өсекшінің
монологын құрастыру.
«Ортан терек» тобына: «Талапты баланың
басынан өткен оқиға» әңгіме құрастыру.
«Шылдыр шүмек» тобына: Өтірікшінің
атынан өтірік өлең құрастыру.
«Кішкентай бөбек» тобына: Қанағатшыл әке
мен мақтаншақ бала туралы ертегі
құрастыру.
Бағалау
критерийі
Бағалау критерийі:
Тап
сыр
ма
№
Жазба
жұмыстарын
да
жалғаулард
ың
ерекшелігін
2
Дескриптор Бал
л
Оқушы
орфографиялы
қ нормаға сай
дұрыс жазады;
тыныс
белгілерді
орынды
қолданады;
4
4ескеріп,
үндестік
заңына
сәйкес
орфографи
ялық
нормаға сай
дұрыс жазу;
сөйлем
соңында
қойылатын
тыныс
белгілерді
орынды
қолдану.
стилі берілген
жанрға сәйкес;
2
Барлығы
10
5. Кері байланыс «Бес саусак» әдісі
Жағымды ахуал
Жағымсыз ахуал
Сыни пікір
Жағымды ахуал
6. Үйге тапсырма: Берілген үзіндіні
мүмкіндігінше жаттап келу.
Қосымша ақпарат
Бағалау –
Оқушылард
Дифференциация – Сіз
оқушыларға көбірек қолдау көрсету
үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырма
беруді көздеп отырсыз?
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТмен
байланыс
ың
ақпаратты
қаншалықты
меңгергенін
қалай
Құндылықтармен
тексересіз?
байланысДифференциацияны берілетін
тапсырма, күтілетін нәтиже,
қолдау көрсету, бөлінетін уақыт,
қолданылатын дереккөздер
арқылы жүзеге асыруға болады.
Дифференциация сабақтың кез
келген бөлімінде қолданылады.
Бұл бөлімді
оқушылард
ың сабақ
барысында
алған
білімдерін
бағалау
үшін
қолданылат
ын әдіс
тәсілдеріңіз
ді жазу
үшін
пайдаланың
ыз.
(тәрбиелік
элемент)
Сабақ жоспарын
құру үшін сізге
өзге пән
мұғалімдерінің
көмегі керек пе?
Берілген
тапсырмалардың
қайсыбірі
оқушылардың
қауіпсіздігіне
немесе
денсаулығына
қауіп төндіре ме?
Оқушылар сабақ
барысында
өздерінің АКТ
дағдыларын
дамыта ала ма?
Осы сабақ
барысында НЗМ
құндылықтарын
дамытуға қандай
мүмкіндік бар?
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырымды
болды ма?
Төменде берілген бөлімді осы сабақ
туралы ойларыңызды жазу үшін
пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда
берілген сабағыңызға қатысты ең
маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.Бүгін оқушылар нені үйренді?
Сыныптағы оқу атмосферасы
қандай болды?
Дифференциацияны жүзеге
асыру қолымнан келді ме? Мен
жоспарланғануақытымды
ұстандым ба? Мен жоспарыма
қандай өзгерістер енгіздім және
неліктен?
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді
(сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің
келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
алдым?