Қысқа мерзімді жоспар. Сауат ашу. Тақырыбы: Біздің кафеде. Буын 1 сынып
Оценка 5
Разработки уроков
docx
чтение
1 кл
09.10.2017
Ортақ тақырып: Тағам және сусын
Бөлім Тыңдалым және айтылым
Бөлімше 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту
Сабақтың тақырыбы Біздің кафеде. Буын
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды)
1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту
1.1.9.3 сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау.Қысқа мерзімді жоспар
Cабақ: Сауат ашу
Павлодар облысы Павлодар ауданы Розовка жалпы орта білім беру мектебі
Мұғалімнің аты-жөні
Дюсембаева Назерке Толегеновна
Күні: Қатысқандар саны:
Сынып: 1 А Қатыспағандар саны:-
Ортақ тақырып: Тағам және сусын
Бөлім Тыңдалым және айтылым
Бөлімше 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту
Сабақтың тақырыбы Біздің кафеде. Буын
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды)
1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту
1.1.9.3 сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау.
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар: Мәтінмен жұмыс істеп сұрақтарға жауап бере алады. Берілген сөздерді буынға бөледі, буын санын анықтай алады.
Оқушылардың көпшілігі: Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айта алады.
Оқушылардың кейбірі: тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілерін қолдана отырып жай сөйлемдер құрастыра алады.
Ойлау деңгейлері: Білу, түсіну, қолдану, талдау, құрастыру, бағалау
Бағалау критерийлері 1.Сөзді буынға бөледі
2.Сөздегі буын санын анықтайды
3.Буындардан сөз құрастырады
4.Сөзді буынға бөледі және сызбамен көрсетеді.
Құндылықтарды дарыту Адамгершілік ,ізеттілік,достық
Пәнаралық байланыс Математика,музыка
АКТ қолдану дағдылары Интернет желісі
Тілдік құзыреттілік Буын – слог – syllable
Сөз-слова- word
Талқылауға берілген сұрақтар Әріптер мен дыбыстардың айырмашылығы қандай?
Буынды қандай дыбыстар құрайды?
Буынның қандай түрлері болады?
Бұған дейін меңгерілген білім 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс дыбыстау
Ұ –ұжымдық жұмыс, Т- топтық жұмыс,
ЖЖ-жұптық жұмыс, Ж-жеке жұмыс.
Жоспар
Жоспарлнған уақыт есебі Жоспарланған тапсырмалар Дереккөздер/
ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Сұрақ –жауап минуты
Сәлемдесу 3 тілде
1 топ
Сәлеметсіздер ме!
2 топ
Здравствуйте!
3 топ Good afternoon!
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз.
/Б.Бөрiбаев/
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
1) Дыбыс дегеніміз не?
2) Дыбыстар нешеге бөлінеді?
3) Дауысты дыбыстар қалай айтылады? Оларды ата.
4) Дауысыз дыбыстардың қандай түрлері бар?
Топқа бөлу.
Балаларға базарлық дей келе ,3 түрлі түсті кәмпитті үлестіру арқылы 3 топқа бөлінеді. Кәмпиттерді тарату арқылы сабаққа деген қызығушылығы оянады.
Шаттық шебері
Сабақтың ортасы
12 минут
Проблемалық сұрақ
1-топ
2 топ
3 топ 1- Тапсырма (Барлық сынып)
Мәтінмен жұмыс
Түсініп оқу
Түсінгені бойынша сұрақтарға жауап беру
Балалар анасымен кафеге келді. Олар тапсырыс беру үшін даяшыны шақырды. Осы арада екібала бір-бірімен сөйлесіп те үлгерді.
- Сенің анаң қайда жұмыс істейді?
- Менің анам – дәрігер. Ал сенің анаң қайда жұмыс істейді?
- Менің анам- наубайшы. Ол адамдарға нан пісіреді. Нансыз ешкім де өмір сүре алмайды.
Дескриптор: Білім алушы
-Мәтінді түсініп оқиды;
Сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма
Әр оқушы жеке
1 жаттығу. Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жаз. Дәрігер, наубайшы сөздерін буынға бөл.
Дескриптор: Білім алушы
-Қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жазады;
-Сөздерді буынға бөледі.
Сөздердегі буындар санын қалай білдің?
(Оқушылар жауабын тыңдап, қорытындылай отырып, төмендегі ережені түсіндіру, 20 - бет)
Анықтама Сөз буынға бөлінеді. Сөзде қанша дауысты дыбыс болса,сонша буын болады: ақ,
уа-қыт, жү-рек.
Топтық жұмыс.
Тапсырма
Берілген буындардан сөз құрастырып айтыңыз. Әр сөзде неше буын бар?
Дескриптор: Білім алушы
- буындардан сөз құрап айтады;
- әр сөздің буын санын анықтайды.
Тапсырма
Суреттерге мұқият қараңыз. Сөздердің буын санын анықтаңыз. Оларды буын
санына қарай топтастырып айтыңыз.
Дескриптор: Білім алушы
- бір буынды сөздерді атайды;
- екі буынды сөздерді атайды;
- үш буынды сөздерді атайды.
Берілген буындардан сөз құрастырып, кестеге жазыңыз. Сөздегі буын санын
көрсетіңіз.
Үлгі: бүл-дір-ген - 3 буын
Сөз Буын саны
Дескриптор: білім алушы
буындардан сөз (екіден кем емес)
құрастырады;
сөздегі буын санын анықтайды.
оқулық
кубик
жұмыс дәптері
Қалыптастырушы бағалау Карточкамен жұмыс (Жеке жұмыс)
Тапсырма
Заттардың атауын буынға бөліп айтыңыз. Буынды сызбамен көрсетіңіз.
Сөзде неше буын бар? Буынның санын цифрмен жазыңыз.
Дескриптор: Білім алушы
- заттың атауын буынға бөліп айтады;
- сөзді буынға бөлу сызбасын көрсетеді;
- сөздегі буын санын анықтап, жазады
карточка
Сергіту сәті
Мынау менің жүрегім,
Бәрі осында басталған.
Мынау басым ақылды,
Бәрін өзі басқарған.
Мынау менің оң қолым
Мынау менің сол қолым,
Бәін өзі басқарған.
.
Сабақтың соңы
2 минут
Кері байланыс.
«Алма ағашы» стратегиясы арқылы сабақты қорыту.
Кітап та алма ағашы
Жемісін біздер теретін
Тәтті алмаға балашы
Кітабының әр бетін.
«Алма ағашына жапсырамыз»
(өз есімдерін жазады)
Қызыл- барлығын түсіндім
Сары- түсінемін, бірақ барлығын емес
Жасыл – түсінбеймін, қайталап қарау қажет.
Алма ағашы суреті
стикер
Қосымша мәліметтер
Саралау- оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыларға жұппен жұмыс
Буындардан мақал құрап оқу
Не ексең, соны орасын.
Бір-біріне мақалдың мағынасын түсіндіріндер.
Жеке ерекшеліктеріне байланысты қабілеті төмен оқушыларға берілетін тапсырма.
Берілген сөздерді буынға бөліп, буын санын атау.
Бала, отбасы, кафе, наубайшы, асхана, ана, дәрігер.
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
Мұғалім бағалайды (жұлдыз, төрбұрыш, дөңгелек) арқылы.
Дюсембаева Назерке Толегеновна ҚМЖ.docx
Қысқа мерзімді жоспар
Cабақ: Сауат ашу
Күні:
Сынып: 1 А
Ортақ тақырып:
Бөлім
Бөлімше
Сабақтың тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
Сабақтың мақсаттары
Ойлау деңгейлері:
Бағалау критерийлері
Мектеп: Розовка жалпы орта білім беру мектебі
Мұғалімнің атыжөні
Дюсембаева Назерке Толегеновна
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Тағам және сусын
Тыңдалым және айтылым
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға
сәйкес дұрыс айту
Біздің кафеде. Буын
1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен
білдіру (ұнайды/ ұнамайды)
1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме
құрап айту
1.1.9.3 сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі
буын санын анықтау.
Барлық оқушылар: Мәтінмен жұмыс істеп сұрақтарға
жауап бере алады. Берілген сөздерді буынға бөледі,
буын санын анықтай алады.
Оқушылардың көпшілігі: Берілген сюжетті сурет
бойынша шағын әңгіме құрап айта алады.
Оқушылардың кейбірі: тақырыпқа байланысты керекті
сөздер, сызбалар, суреттер, белгілерін қолдана отырып
жай сөйлемдер құрастыра алады.
Білу, түсіну, қолдану, талдау, құрастыру, бағалау
1.Сөзді буынға бөледі
2.Сөздегі буын санын анықтайды
3.Буындардан сөз құрастырады
4.Сөзді буынға бөледі және сызбамен көрсетеді.
Құндылықтарды дарыту Адамгершілік ,ізеттілік,достық
Пәнаралық байланыс
АКТ қолдану дағдылары Интернет желісі
Тілдік құзыреттілік
Математика,музыка
Талқылауға берілген
сұрақтар
Буын – слог – syllable
Сөзслова word
Әріптер мен дыбыстардың айырмашылығы қандай?
Буынды қандай дыбыстар құрайды?
Буынның қандай түрлері болады? Бұған дейін меңгерілген
білім
1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс
дыбыстау
Дереккөздер/
ресурстар
Шаттық
шебері
Ұ –ұжымдық жұмыс, Т топтық жұмыс,
ЖЖжұптық жұмыс, Жжеке жұмыс.
Жоспар
Жоспарлнған
Жоспарланған тапсырмалар
уақыт есебі
Сабақтың басы
5 минут
Сәлемдесу 3 тілде
1 топ
Сәлеметсіздер ме!
2 топ
Здравствуйте!
3 топ Good afternoon!
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз.
/Б.Бөрiбаев/
– Балалар, бірбіріміздің қолымыздан ұстап, алақан
арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай
тамаша, қандай қуаныш!
1) Дыбыс дегеніміз не?
2) Дыбыстар нешеге бөлінеді?
3) Дауысты дыбыстар қалай айтылады?
Оларды ата.
4) Дауысыз дыбыстардың қандай
түрлері бар?
Топқа бөлу.
Балаларға базарлық дей келе ,3 түрлі түсті
кәмпитті үлестіру арқылы 3 топқа бөлінеді.
Кәмпиттерді тарату арқылы сабаққа деген
Сұрақ –жауап
минуты қызығушылығы оянады.
Сабақтың
ортасы
12 минут
1 Тапсырма (Барлық сынып)
Мәтінмен жұмыс
Түсініп оқу
Түсінгені бойынша сұрақтарға жауап беру
оқулық
Балалар анасымен кафеге келді. Олар тапсырыс
беру үшін даяшыны шақырды. Осы арада екібала
бірбірімен сөйлесіп те үлгерді.
Сенің анаң қайда жұмыс істейді?
Менің анам – дәрігер. Ал сенің анаң қайда
кубик
жұмыс істейді?
Менің анам наубайшы. Ол адамдарға нан
пісіреді. Нансыз ешкім де өмір сүре алмайды.
Дескриптор: Білім алушы
Мәтінді түсініп оқиды;
Сұрақтарға жауап береді.
жұмыс дәптері
2тапсырма
Әр оқушы жеке
1 жаттығу. Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді
көшіріп жаз. Дәрігер, наубайшы сөздерін буынға бөл.
Проблемалық
сұрақ
Дескриптор: Білім алушы
Қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жазады;
Сөздерді буынға бөледі.
Сөздердегі буындар санын қалай білдің?
(Оқушылар жауабын тыңдап,
қорытындылай отырып, төмендегі
ережені түсіндіру, 20 - бет)
Анықтама Сөз буынға бөлінеді. Сөзде
қанша дауысты дыбыс болса,сонша
буын болады: ақ,
уа-қыт, жү-рек.
1топ
Топтық жұмыс.
Тапсырма
Берілген буындардан сөз құрастырып айтыңыз. Әр сөзде неше буын бар?
Дескриптор: Білім алушы
буындардан сөз құрап айтады;
әр сөздің буын санын анықтайды.
2 топ
Тапсырма
Суреттерге мұқият қараңыз. Сөздердің буын санын
анықтаңыз. Оларды буын
санына қарай топтастырып айтыңыз.
3 топ
Дескриптор: Білім алушы
бір буынды сөздерді атайды;
екі буынды сөздерді атайды;
үш буынды сөздерді атайды.
Берілген буындардан сөз құрастырып, кестеге
жазыңыз. Сөздегі буын санын
көрсетіңіз.
та
су
Үлгі: бүлдірген 3 буын
Сөз
Буын саны
бал
ма
з
мұ
қ
да
қ
сы
н Қалыптастыру
шы бағалау
Дескриптор: білім алушы
буындардан сөз (екіден кем емес)
құрастырады;
сөздегі буын санын анықтайды.
Карточкамен жұмыс (Жеке жұмыс)
Тапсырма
Заттардың атауын буынға бөліп айтыңыз. Буынды
сызбамен көрсетіңіз.
Сөзде неше буын бар? Буынның санын цифрмен
жазыңыз.
карточка
Сергіту сәті
Сабақтың соңы
2 минут
Дескриптор: Білім алушы
заттың атауын буынға бөліп айтады;
сөзді буынға бөлу сызбасын көрсетеді;
сөздегі буын санын анықтап, жазады
Мынау менің жүрегім,
Бәрі осында басталған.
Мынау басым ақылды,
Бәрін өзі басқарған.
Мынау менің оң қолым
Мынау менің сол қолым,
Бәін өзі басқарған.
Кері байланыс.
«Алма ағашы» стратегиясы арқылы сабақты
қорыту.
Кітап та алма ағашы
Жемісін біздер теретін
Тәтті алмаға балашы
Кітабының әр бетін.
«Алма ағашына жапсырамыз»
(өз есімдерін жазады)
Қызыл барлығын түсіндім
Сары түсінемін, бірақ барлығын емес
Жасыл – түсінбеймін, қайталап қарау қажет.
.
Алма ағашы
суреті
стикер Қосымша мәліметтер
Саралау оқушыға мейілінше қолдау
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті
оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз?
Қабілетті оқушыларға жұппен жұмыс
Буындардан мақал құрап оқу
Не ексең, соны орасын.
Бірбіріне мақалдың мағынасын түсіндіріндер.
Жеке ерекшеліктеріне байланысты қабілеті
төмен оқушыларға берілетін тапсырма.
Берілген сөздерді буынға бөліп, буын санын
атау.
Бала, отбасы, кафе, наубайшы, асхана, ана,
дәрігер.
Бағалау оқушы білімін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас
бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім Мұғалім бағалайды (жұлдыз,
төрбұрыш, дөңгелек) арқылы.
Қысқа мерзімді жоспар. Сауат ашу. Тақырыбы: Біздің кафеде. Буын 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар. Сауат ашу. Тақырыбы: Біздің кафеде. Буын 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар. Сауат ашу. Тақырыбы: Біздің кафеде. Буын 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар. Сауат ашу. Тақырыбы: Біздің кафеде. Буын 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар. Сауат ашу. Тақырыбы: Біздің кафеде. Буын 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар. Сауат ашу. Тақырыбы: Біздің кафеде. Буын 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар. Сауат ашу. Тақырыбы: Біздің кафеде. Буын 1 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.