1)Психологиялық тренинг өткіздім
2)"Қораптағы 10 сұрақ әдісі арқылы үй жұмысын тексердім
3)"Қай сөз артық"ойыны арқылы жаңа сабақты түсіндірдім.
4)Р.Қошқарбаев туралы бейнефильм көрсеттім
5)Мәтінді бөліктерге бөліп бердім, бір - біріне түсіндірді, бір - бірін бағалады.
6)Оқушыларды ІІІ топқа бөлу;
Топтарды әскері бөлімшелердің аттарына байланысты бөлу.Топтың ережесін естеріне салу және бағалау парағын беру.
І топ «Дивизия»--- 25 мың адамнан .
ІІ топ «Полк» 2 мың адамнан
ІІІ топ «Батальон» 600 адамнан тұрады екен.
Нетказиева Г.Х.docx
І
Пән:әдебиеттік оқу
БҚО,Тасқала ауданы
ЖОББ Қ.Сәтбаев атындағы мектебі
санатты бастауыш сынып мұғалімі Г.Х.Нетказиева
Сабақтың тақырыбы
«Ту тіккен Рақымжан » Қ.Қазыбаев
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Керекті жабдықтар
Қолданылған
модульдер
Қолданылатын әдістер
Сабақ барысы
Сабақ
кезеңдері
Кіріспе
Уақыты
минут
9
Оқушылардың сыни ойлау дағдыларын, көзқарастарын дамыта отырып,мәтіннің
мағынасын түсіну
А) Мәтіннің мағынасын түсінеді, оқу техникасы жетіледі, тіл байлықтары артады.
ВҚазақ батырларының ерлігі туралы біледі.
С) ) Мәтіннің негізгі идеясын табады және батырлардың ерлігі қадірлей біледі..
Оқулық, жұмыс дәптері, қалам, Қазақстан картасы, интернет желісі, АКТ.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау,Оқушылардың жас ерекшеліктеріне
сәйкес оқыту мен оқу,
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту,Оқытуды басқару және көшбасшылық
«Ақ тілек», «Әсем күлкі» тренингі, «Мектеп –кеме, білім теңіз» мақал
мәтел,«Қораптағы 10 сұрақ»,«Топтық жұмыс»,«Артық сөзді тап»ойыны,
«Видеоролик », Cергіту сәті «Шындық,жалған», «Топтастыру»,
Рефлексия «2 жұлдыз, 1 тілек», «Басбармақ».
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
1.Психологиялық тренинг
«Ақ тілек, әсем күлкі»
Көңіл – күйлеріңіз қалай?
Керемет!(Қолдарын жоғары көтереді)
Сабаққа дайындықтарың қалай?
Тамаша (Алақандарын шапалақтайда)
Ынталаңыз қалай?
Ғажап! (Құшақтарын жаяды)
Ендеше сабағымызды бастайық!
ОООО(Бас бармақтарын көтереді)
«Мектеп кеме, білім теңіз» дегендей
біз білімді осы кеме сияқты жүзіп жүріп
аламыз екен .Ендеше мына кішкентай
кемелеріңіздің желкеенін сабақ соңында
жасыл,сары, қызыл туске бояп осы
теңізге жібересіздер.
1.Оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына
мимикамен жауап береді.
кезекшілік қызметін атқару;
сабаққа зер салу.
Оқушылар мұғалімнің айтқанын мұқият
тыңдап,кемелерін қолдарына алады.
Оқушылар қораптан сұрақты суырып Тұсаукесер
13
Негізгі бөлім 15
2. «Қораптағы 10 сұрақ әдісі »арқылы
үй тапсырмасын тексеру.
.
1.Білім
«Артық сөзді тап» ойыны арқылы
«Бейбітшілік» сөзін тапқызып, оны
қалай түсінетінін оқушылардан сұрау.
Қар, аққала, боран, бейбітшілік, аяз.
Ендеше,осы бостандықты бізге
сыйлаған ағаларымыз туралы
білгілерің келе ме?
Р.Қошқарбаев туралы видеоролик
көрсету.
Дәптермен жұмыс
Күн жадысын
жаздырып,тақырыптың атын және
автор туралы қысқаша мағлұмат
беру.
Оқушыларды ІІІ топқа бөлу;
Топтарды әскері бөлімшелердің
аттарына байланысты бөлу.Топтың
ережесін естеріне салу және бағалау
парағын беру.
І топ «Дивизия» 25 мың адамнан .
ІІ топ «Полк» 2 мың адамнан
ІІІ топ «Батальон» 600 адамнан
тұрады екен.
2. Түсіну
Оқулықты ашып, тақырыпты ІІІ топқа
бөліп беру.Мәтін бойынша не
түсінгендерін бір – біріне
түсіндіру.айту.
Сөздікпен жұмыс.Оқушылардың
түсінбеген сөздерінің мағынасын
түсіндіру.
Сергіту сәті; «Шындық, жалған»
1.Ұлы Отан соғысы 19411945 жылдар
аралығында болда.(иа)
2.Қазір 2017жыл.(жоқ)
3.Алтыншы сабақ математика сабағы.
(жоқ)
4.Қажымұқан палуан.(иа)
5.Ә.Молдағұлова атында біздің ауылда
көше бар.(иа)
6.Біздің мектеп орыс мектебі(жоқ)
7.С.Жақсығұлов 2 мәрте совет одағының
басқа топқа қояды.Топ жауап
береді.Жауап бермеген жағдайда өзі
жауап береді. «Басбармақ» арқылы
бағалайды.
Оқушылар ойын арқылы артық сөзді
тауып, оның мағынасын қалай?
Түсінетіндерін айтады. Бейбітшілік –
бостандық, жеңіс,тәуелсіздік,еркіндік.
Оқушылар видеороликті
тамашалап,Р.Қошқарбаев туралы
мағлұмат алады.
Оқушылар дәптерлеріне күн жадысын
және тақырыпты жазып алады.
Оқушылар өздерінің топтары туралы
түсінік алады.Топ ережесін еске түсіріп,
топ басшысын сайлайды.
Оқулықта берілген тақырыпты оқи
отырып, түсініп, түсінбегендерін топпен
талқылайды.
Түсінбеген сөздері түртіп алып отырады.
Оқушылар егер сұрақ дұрыс болса,
бастарын изейді,қате болса бастарын
шайқайды. батырының атағын алды.(иа)
8.Біз тәуелсіз елміз (иа)
3. Қолдану
Топтық жұмыс:
І топ: «Егер батыр болсам »эссе жазу;
ІІ топ: Батырлар туралы мақал –
мәтелдер жазу;
ІІІ топ: «Біз бақытты баламыз»сурет
салу.
ІҮ Талдау:
Әр топ өз жұмыстарын талдап қорғайды.
( Флипчартпен жұмыс)
Ү. Жинақтау:
Соғыс деген не?
Жеңіс деген не?
ҮІ. Бағалау: Кері байланыс.
Топ басшыларын тыңдап,оқушыларды
бағалау.
Үйге тапсырма түсіндіріледі.
Үй тапсырмасын беру: Ешуақытта
елімізде соғыс болмасы.Бәріміз бірге
«Бақытты Қазақстан» әнін бірге
қосылып айтайық.
Оқушылар топ болып жұмысты
орындайды және берілген тапсырма
бойынша постер құрастырады.
Әрбір топ тапсырма байынша
жұмыстанады
Өз жазғандарын оқып беріп, талдайды.
Әр топ бір бірін 2 жұлдыз, 1 ұсыныс
арқылы бағалайды.
Қойылған сұрақтарға оқушылар өз
жауаптарын білдіреді.
Оқушылар қолдарындағы кемелерін
бояп, теңізге жібереді.
Оқушылар алған бағаларын қойдыртады.
Оқушылар әнді бірге айтады.
Қорытынды
8
Қысқа мерзімді жоспар"Ту тіккен Рақымжан" 3 сынып
Қысқа мерзімді жоспар"Ту тіккен Рақымжан" 3 сынып
Қысқа мерзімді жоспар"Ту тіккен Рақымжан" 3 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.