«Жай бөлшектер мен аралас сандарға арифметикалық амалдар қолдану» тақырыбы сабағының қысқа мерзімді жоспары
Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
математика
5 кл
23.03.2017
5 сыныпта Математика пәнінен «Жай бөлшектер мен аралас сандарға арифметикалық амалдар
қолдану» тақырыбы сабағының қысқа мерзімді жоспары. "Саяхат - сабақта" қолдануға болатын тапсырмаларды мұғалім өзі таңдап алуына болады. Сабақта қолданылатын "Конвер-сұрақ", "Қар кесегі" әдістеріне де тапсырмаларды мұғалім сыныптың білім деңгейіне қарай таңдап ала алады.
111.docx
Математика пәнінен 5 сыныпта
«Жай бөлшектер мен аралас сандарға арифметикалық амалдар
қолдану» тақырыбы сабағының қысқа мерзімді жоспары
Сабақтың тақырыбы:
Жай бөлшектерге және аралас
сандарға арифметикалық амалдар
қолдану
Күні:
Пәні: Математика.
Мұғалімнің атыжөні:
Сынып: 5
Қатысқандар саны
қатыспағандар саны
Сабақ негізделген оқу мақсаты
Оқу нәтижелері
Оқушылар жай бөлшектерге және аралас
сандарға амалдар қолдану біледі
Барлық оқушылар
Жай бөлшектер мен аралас сандар
туралы біледі
Оқушылардың басым бөлігі
Жай бөлшектер мен аралас сандарға
есептер шығара алады
Кейбір оқушылар
Жай бөлшектер мен аралас сандарға
амалдар қолдана алады
Алдыңғы оқу
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу
Жоспарланған
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушының ісәрекеті
ресурстар
Сабақтың барысы
уақыт
Басталуы
(10мин)
Оқушыларды шеңбер
бойында тұрғызып, «жылы
жүрек» тренингі бойынша
психологиялық ахуалды
ретке келтіру,
оқушылардың зейіндерін
сабаққа шоғырландыру
«Конверт сұрақ» әдісі
бойынша оқушыларды
Оқушылар шеңбер бойына
тұрып, бірбірлеріне жылы
сөздер айтады.
Оқушылар қағаздардағы
сандарды алып, санның
қандай сан түріне
Конверт
сандар Ортасы
(20мин)
Аяқталуы
(15мин)
конверттің ішіндегі қағазда
жазылған сандарды
алдырып, алынған санның
түріне қарай «дұрыс
бөлшек», «бұрыс бөлшек»,
«аралас сан», «натурал сан»
топтарына бөліп отырғызу.
«Аялдама» әдісін
пайдаланып әр топ
қосу, азайту, көбейту және
бөлу аялдамаларынан өту
керек. Аялдамалардан өту
үшін сол аялдамалардағы
есептерді шешу керек. 5
мин уақыт беріледі. Есепті
топтағы барлық оқушы
шығаруы керек. Топ
басшысы есептің дұрыс
бұрыстығына да назар
аударып тұруы керек.
Барлық топтардың
жұмыстарын бақылап
отыруға сарапшы оқушыны
тағайындау.
«Қарлы кесек» әдісі арқылы
осы қосу, азайту, көбейту,
бөлу амалдарына
байланысты сұрақжауап
жүргізу.
Мен үшін бүгін құнды
болды, себебі......
эссе жазу арқылы кері
байланыс алу.
Топ басшысы берілген
критерийлер бойынша
бағалауын айтады.
Үйге тапсырма беру
жататындығын айтып, өз
тобына барады.
Әр
аялдама
ға ватман,
маркер
Оқушылар әр аялдамада 5
мин аялдап, сол аялдаманың
есебін шығарады. Есептерді
әр
топтағы
оқушы
шығарады. Топ
басшысы
топ мүшелерінің шығарған
есептерін тексеріп үлгеруі
керек, берілген критерийлер
арқылы бағалап тұруға
міндетті.
Сарапшы оқушы барлық
топтардың жұмыстарының
дұрысбұрыстығын
бақылайды.
Оқушылар қосу, азайту,
көбейту, бөлудің ережелін
бір бірінен сұрайды және
жауаптар береді.
Қағаздан
жасалған
қар
кесегі.
Эссе жазу арқылы кері
байланыс береді.
Кеспе
қағаздар
Топ басшылары кімге не
қойғандарын айтады.
Қосымша ақпарат
Саралау
Бағалау –
Рефлексия
Сабақтың оқу
мақсаты шынайы
ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен орындаған
саралау
шаралары тиімді
болды ма?
Мен бүкіл уақыт
ішінде үлгердім
бе?
Мен өз
жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім және
неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1.
2.
«Жай бөлшектер мен аралас сандарға арифметикалық амалдар қолдану» тақырыбы сабағының қысқа мерзімді жоспары
«Жай бөлшектер мен аралас сандарға арифметикалық амалдар қолдану» тақырыбы сабағының қысқа мерзімді жоспары
«Жай бөлшектер мен аралас сандарға арифметикалық амалдар қолдану» тақырыбы сабағының қысқа мерзімді жоспары
«Жай бөлшектер мен аралас сандарға арифметикалық амалдар қолдану» тақырыбы сабағының қысқа мерзімді жоспары
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.