|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Сыныбы: |
5 |
||||
|
Уақыты: |
04.09.14 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кесінді. Кесіндінің ұзындығы. |
||||
|
Сабақтың мақсат-міндеттері: а) Ақпараттық: ә)Коммуникативтік:
б) Проблемалық:
|
Кесінді және оның ұзындығы бойынша оқушылардың білімдерін пысықтау; Кесінділерді салу және олардың ұзындықтарын өлшеу бойынша біліктерін тиянақтау және дағдыларын қалыптастыру; Белгі бойынша жазу үшін белгілерді қолдану. |
||||
|
Сабақтың түрі: |
дәстүрлі сабақ |
||||
|
Сабақтың әдісі: |
Сұрақ - жауап, ой толғау. |
||||
|
Оқыту құралдары: |
оқулық, тақта |
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
психология, педагогика |
||||
|
Сабақтың барысы: |
Оқытушының қызметі |
Оқушының қызметі |
Күтілетін нәтиже |
||
|
I.Ұйымдастыру бөлімі |
- оқушылармен амандасу; - сыныптың тазалығын қадағалау; - сыныпта жоқ оқушыларды түгелдеу;
|
- оқытушымен амандасу; - кезекші оқушы жоқ оқушыларды оқытушыға айту; - тақтаны сүртіп сабаққа даярлану; |
Оқушылардың түгел болуы, сабаққа дайындығы, сыныптың тазалығы. |
||
|
ІІ. Үй жұмысын тексеру |
№ 18. 5) 6) 7) 8) №19.
2) |
||||
|
ІІІ. Жаңа материалды меңгерту. |
Мысалы, ОС
кесіндісінің ұзындығын өлшеу үшін сантиметрлік
сызғыштағы 0 санын кесіндінің бір ұшына,
айталық, 0 нүктесіне дәл келтіреміз. Онда
сызғыштағы кесіндінің екінші ұшына сәйкес
келетін 6 саны ОС кесіндісінің сантиметрмен алынған
ұзындығын береді. Бұл жағдайда ОС кесіндісінің
ұзындығы 6 см – ге тең дейміз де, былай жазамыз: ОС Егер кесінді екі немесе бірнеше кесіндіден тұрса, онда оның ұзындығы кесінділердің ұзындықтарының қосындысының мәніне тең болады. Мысалы,
АВ
кесіндісі АС және СВ екі кесіндіден тұрады.
АВ
кесіндісі АС кесіндісінің бір бөлігі. АВ кесіндісінің
ұзындығы АС және ВС кесінділерінің айырымына
тең. Оны АВ |
||||
|
ІV. Жаңа материалды бекіту. |
№21. Берілген кесінділерді өлшеп, өлшеу нәтижелерін жазыңдар. Шешуі: №22. Ұзындығы 4 см, 7 см 7 мм, 11 см 3 мм болатын кесінділерді салыңдар.
№23. 1) СО
2) CD 3) CD 4) CD
|
||||
|
Үйге тапсырма.
|
№ 24 |
Өз беттерімен білім алуға дағдыланады, ізденеді. |
Өткен тақырыптарды қамтып, есептерді шығарып келу. |
||
|
V. Қорытындылау.
|
Белсенді қатынасқан оқушыларды бағалау. |
Жақсы бағамен бағалану |
Оқушылар сабаққа белсенді қатысып, көбісі бағаланады. |
||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.