Кошбасшы сайысы
Оценка 4.6

Кошбасшы сайысы

Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
математика
3 кл
07.02.2017
Кошбасшы сайысы
Оқушылардың білімдерін жан-жақты болуға,өзіне деген сенімділігін қалыптастыруға бейімдеу; 4 «Б» сынып білім сайысы арқылы оқушылардың білімін шыңдай түсу, логикалық шапшаң ойлау дағдысын арттыру, дарынды,білімді оқушыны анықтай алу,көшбасшы болуға тәрбиелеу. • Математика және әдебиет пәнімен байланысты екеніне дәлелдемелер келтіреді • Кейбір оқушылар математика туралы тереңдетіп алған білімдерін өмірде қолданыста пайдалана алады.Кошбасшы сайысы 3 сынып
Көшбасшы сайысы.docx

Қысқа мерзімді жоспарлау туралы жазбалар

 

САБАҚ:  Көшбасшы сайысы

 

 

 

Мектеп:  «Көкөзек ауылындағы орта мектебі» Коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Күні:

Мұғалімнің есімі: Оспанбекова Ж

 

СЫНЫП: 4

Қатысқандар саны: 25

Қатыспағандар саны:1

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушылардың білімдерін жан-жақты болуға,өзіне деген сенімділігін қалыптастыруға бейімдеу;

4 «Б» сынып білім сайысы арқылы оқушылардың білімін шыңдай түсу, логикалық шапшаң ойлау дағдысын арттыру, дарынды,білімді оқушыны анықтай алу,көшбасшы болуға тәрбиелеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Тапсырмаларды орындау барысында сұрақ-жауапқа жауап бере отырып жылдамдыққа үйренеді.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тапсырмаларды орыорындай отырып ұқсастығын, айырмашылығын ажырата алады. 

Кейбір оқушылар:

·         Математика және әдебиет пәнімен байланысты екеніне дәлелдемелер келтіреді

·         Кейбір оқушылар математика туралы тереңдетіп алған білімдерін өмірде қолданыста пайдалана алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Математикалық ребус, сөзжұмбақты шешіп,түсіне алады.

Алдыңғы оқу

Сабақтардың бір –бірімен байланысының негізгі қағидалары?

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Уақыты

10 мин

1.      Сәлемдесу. Сынып оқушыларын ортаға жинау, қол ұстаса шеңбер құру, оқушылардың сабаққа қатысын тексеру Сыныпта психологиялық қалыпты ахуал туғызу.

Өнерлі боп өсеміз

Өмір сырын шешеміз

Өсіріп ой -сананы

Қуантамыз сіздерді. Түстер арқылы топқа бөліну.Енді бізге келіп түсті таңдап және сол түстегі партаға барып отырайық. Сайысқа қатысушыларды күннің суреті арқылы бағалаймыз әр күннің суреті бар қағаз 1 ұпай болып есептеледі.

·   Сайыс барысында тыныштық сақтау ;

·   Топен жұмыс жасау

·   Тапсырмаларды орындау барысында жылдамдық таныту

·   Тапсырманы орындау барысында сұраққа уақытынан бұрын жауап бергілеріңіз келсе ЖАСЫЛ түсті текшені,түсінбеген жағдайда ҚЫЗЫЛ түсті текшені көтеру керек.

Енді байқағанымыздай әр топтың алдында әріп қиындылары жатыр.Сол әріптерден сөз құрастыру арқылы біз тобымыздың атын анықтаймыз.

Сайыс 5-кезеңнен тұрады.

·     «Алма теру» ойыны

·     «Мақал-сөздің мәйегі» ойымды жалғастыр

·     «Кітап алтын қазына»

·     «Көшбасшылар» сайысы.

·     «Кім жүйрік?»

 

Кеспе қағаздар,

Плакат,

Маркер,

 

 

Бағалау  парақшасы, смайликтер

 

Күннің суреті 

 

 

 

 

 

Қызыл,жасыл текше

 

 

 

 

 

 

Ортасы 28мин.

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

4-мин

 

 

 

 

4 мин

 

 

 

 

 

4 мин

Жаңа сабақ барысы:

1-топ Алғырлар

Қиындықтан қашпаймыз

Алған беттен қайтпаймыз

2-топ Тапқырлар

Жарыс десе жанамыз

Бүгінгі күн жарыста

Алғырлықпен аламыз.

3-топ Білгірлер тобы

Білекті  бірді жығады

Білімді мыңды жығады

4- топ Ойшылдар

Қандай сынақ болса дағы беріспе,

Әрқашанда үміткерміз жеңіске.

«Алма теру ойыны

 

http://cdn.bolshoyvopros.ru/files/users/images/4a/dd/4add0350b24fcfa7b090a512c2cde35b.pngКартинки по запросу корзинка рисунокКартинки по запросу корзинка рисунокКартинки по запросу корзинка рисунок

 

1-топ                   2- топ              3-топ                 4- топ

630 : 90=7          640:8                420:7                 810:90

350:7                  60*6+40           100*6+350       160:80+120

2- кезең «Мақал-сөздің мәйегі» Ойымды жалғастыр

1.      Жеті жұрттың тілін біл,(жеті түрлі білім іл).

2.      Білекті бірді жығар,(білімді мыңды жығар).

3.      Екі жақсы қас болмас,(екі жаман дос болмас).

4.      Досыңды үш сынама,(үш жыл сына).

5.      Ір елі ауызға,( үш елі қақапақ).

6.      Жүз сомың болғанша,(жүз досың болсын).

7.      Отыз тістен шыққан сөз,(отыз елге тарайды).

8.      Білгенің бір тоғыз,(білмегенің тоқсан тоғыз).

9.      Бір кісі қазған құдықтан,(мың кісі су ішеді).

Сегіту сәті : Көңілді күй

3-кезең «Кітап алтын қазына»

Бұл кезеңде әр топ таңдап алған тақырыптарына сәйкес тапсырмаларды орындайды.Ребус шешу арқылы тақырыптарын атын тауып сол бойынша жауап алу.

«Құстар айтысы», «Үш бақытым», Туған ел», « Егінші мен қасқыр»,

4-кезең «Көшбасшылар сайысы» Сайыс ережесі әр топ 3 баған бойынша 10,20,30,40 ұпайдан түратын сұрақтарға жауап береді.Әр сұаққа ойлану 30 сек .Берілген топ сұраққа жауап бере алмаған жағдайда жүргізушінің қарсыластар сөзінен кейін текшені бірінші боп көтерген топ сұраққа жауап беру мүмкіндігін алады.

5-кезең «Кім жүйрік» «Жұмбақ есептер»

Көлден ұшты 50 қаз,

Қайтып қонды 20қаз

Қонбады оның нешеуі,

Қане кім тез шешеді? (30 қаз)

 

Он бір түйе, бес жылқы,

Екі сиыр,бес ешкі.

Екі қоян,үш түлкі,

Таба алмасаң бос күлкі.(28)

 

Аулада алпыс үйрек,

Қорада 20 үйрек,

10үйрек тығылды

10 үйрек жығылды,

Қалғаны неше үйрек? (70 үйрек)

Есеп жалпылама беріледі.

 

 

 

 

 

ДЖИГСО, «Кемпірқосақ»

«Ой қозғау»

 

Оқулық, суреттер, ақ парақ, стикерлер

 

 

«Сиқырлы сұрақтар?»

Диалогтық

 

 

Картинки по запросу корзинка рисунок

Аяқталуы 7 мин

1.      Не білдім?

2.      Нені білгім келеді?

Оқушылар стикерге жазып жапсырады.

Уйге тапсырма сөзжұмбақ құрастыру .

Кері байланыс

Қосымша ақпарат  АҚТ пайдаланып презентация жасау

 

 

-Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

·      Жекелей сұрақтар қою арқылы

·      Алдыңғы сабақта өтілген тақырыпты сұрау, кері байланыс орнату.

·      Белсенді әдіс тәсілдерді қолдану арқылы

 

·      формативті бағалау

·      табыс критериясы арқылы бағалау

·      смайликтер арқылы бағалау

·      математика 

·      әдебиет

 

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.  Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Менің жоспарлаған сабағымның мақсаттары шынайы деп ойлаймын. Өйткені оқушы өз бетінше оқып біледі, өзара ынтымақтастық әрекетке түседі. Сыныптағы ахуал жағымды эмоциялар тудырады.

Тиімді болады деп пайымдаймын. Әр оқушы өз ойларын айтып жаңа қырынан көрінеді. Бір бірлеріне деген гуманистік қарым қатынас туындайды. Мен берілген уақытқа үлгеремін деп ойлаймын.

 

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Сабақты түсініп өздігінен білім алуы

2:  Ерекше назар аударатын оқушылардың іс әрекет жасауы

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:  Топтық және жұптық жұмыс

2: Формативті бағалау

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Барлық бала ұйымдасқан түрде жақсы жұмыс жасай алады.

Тапсырмаларды орындау барысында оқушылардың ішінен көшбасшы балаларды анықтай алдым.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                             

 


 

САБАҚ: Көшбасшы сайысы

САБАҚ: Көшбасшы сайысы

Тапсырмаларды орындау барысында жылдамдық таныту ·

Тапсырмаларды орындау барысында жылдамдық таныту ·

Жаңа сабақ барысы: 1 -топ

Жаңа сабақ барысы: 1 -топ

Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
07.02.2017