«Екі жұлдыз, бір тілек» Оқушыларды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраймын.
Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат. Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе.
(Ө;Ж;Т) 2-тапсырма. «Пирамида құру» әдісі бойынша берілген суреттерге байланысты тірек сөздерді жазу. Бұл тәсіл жүзеге «жеке – жұппен – топпен» схемасы арқылы жүзеге асады:
1.Оқушы берілген суретке қатысты тірек сөздерді жазады, ол бойынша өзіндік түсінік және пікір қалыптастырады.
2. Оқушылар жұптарға бірігіп, өздерінің идеяларымен серіктестерімен бөліседі.
3. Оқушылар шағын топтарға бірігіп, сурет бойынша өз ойларын қорытындылап мәтін құрайды.
6-сынып 1.docx
Тақырыбы:
Салтанатты Галикарнас Мектеп: Қажымұқан
Күні: 16.10.2018ж
Пәні: Қазақ тілі Мұғалімнің есімі: Н.Ачилова
Салтанатты Галикарнас
Оқушылар мәтінді талдап,тапсырмаларды орындату.
Сынып: 6Ә Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыб
ы
Осы
сабақта
қол
жеткізілет
ін
оқу
мақсатта
ры (оқу
бағдарла
масына
сілтеме)
Сабақ
мақсатта
ры:
Барлық оқушылар орындай алады: Киім түрлерінен және талғамы бойынша
сюжетті суреттердің (фотосуреттердің) желісі бойынша әңгіме құрастырады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Киім түрлерінен және талғамы
бойынша сюжетті суреттердің желісі бойынша құрылымын сақтап әңгіме
құрастырады.
Кейбір оқушылар орындай алады: Киім түрлерінен және талғамы бойынша
сюжетті суреттердің желісі бойынша құрылымын сақтай отырып, мазмұнды әңгіме
құрастыра алады.
Бағалау
критерийі
Тілдік мақсаттар:
Диолог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Талқылауға арналған ашық сұрақтар:
Киімнің адам өміріне маңызы қандай?
Адамдардың бұрынғы және қазіргі киім кию үлгісі қандай?
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауға баулу
Құндылы
қтарға
баулу
Пәнаралы тарих, әдебиет, технология қ
байланыс
Тақырып
бойынша
алдыңғы
білім
Сабақтың
жоспарла
нған
кезеңдері
Сабақтың
басы
3 мин
3 мин
тақырып бойынша оқушылардың алдыңғы алған білімдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақ барысы
Айна салынған
қорапша
Ұйымдастыру кезеңі.
Жағымды психологиялық орта орнату:
Оқушылар ортаға шығып шеңбер құрады,
баяу әуен ойнатылады. «Қорапшадағы сурет» әдісі оқушыларға
біртіндеп қорапшадағы суретті көрсетіп шығамын.Көрсете
отырып, бұл қораптағы сурет өте әдемі, білімді, ақылды
адамның суреті деп айтамын. Оқушыларда қызығушылық пайда
болады. Ол қорапшада айна болады,яғни бала үңілгенде өзін
көреді. Осындай әрекет арқылы оқушылардың өздеріне деген
сенімдері артады деп ойлаймын.
(Ұ;Ж)Оқушыларға «Қарама – қарсы саптар» ширату
жаттығуын өткіземін. Мұнда әр оқушының қолына жеке –
жеке тақырыпқа қатысты сөздер суреттерін үлестіріп беремін.
Оқушылар қолдарындағы сурет туралы бірнеше сөйлемдер
айтады,
кейін өздеріне ұнаған тапсырманы таңдап
алады.Осылайша мен сабақтың тақырыбын оқушыларға
тапқызамын.
бөлемін.
Түрлі түсті қимақағаздар арқылы оқушыларды топқа
Оқушыларды оқу мақсатымен таныстырамын. Фотосуреттер
Сабақтың
ортасы
7 минут
(Қ) «Екі жұлдыз, бір тілек» Оқушыларды бағалау үдерісінде
оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды
сұраймын.
Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат.
Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе.
(Ө;Ж;Т) 2тапсырма.
«Пирамида құру» әдісі бойынша
берілген суреттерге байланысты тірек сөздерді жазу. Бұл тәсіл
жүзеге «жеке – жұппен – топпен» схемасы арқылы жүзеге
асады:
1.Оқушы берілген суретке қатысты тірек сөздерді жазады, ол
бойынша өзіндік түсінік және пікір қалыптастырады.
2. Оқушылар жұптарға бірігіп, өздерінің идеяларымен
серіктестерімен бөліседі.
3. Оқушылар шағын топтарға бірігіп, сурет бойынша өз
ойларын қорытындылап мәтін құрайды.
Дескриптор:
6 минут
Сурет туралы түсінік қалыптасады
Сурет бойынша мәтін құрастырады
Сабақтың
соңы
8 минут
Бағалау
критерийлері:
Сурет
бойынша негізгі
ойды анықтайды
Сюжетті
суреттердің
желісі бойынша
әңгіме
құрастырады
Дескрипторлар:
Суреттің ретін дұрыс қоя алады
Сюжетті суреттердің желісі бойынша
әңгіме құрастырады
Сюжетті суреттердің желісі бойынша
тілдік амал – тәсілдерді пайдалана
отырып, мазмұнды әңгіме құрастырады
Кесте
Мәтін бойынша әр топ бірбіріне сұрақжауап әдісі
бойынша пікір алмасады.
«Дербес пікір» тәсілін қолдана отырып,сабақты
қорытындылаймын.
1.Өзіндік пікір (идея)– бір сөйлем.
2.Дәлел – екі сөйлеммен келтіру керек.
3.Өз пікірін айғақтайтын мысал– екі сөйлем.
4.Өз пікіріне қарсы пікір – бір сөйлем.
5.Қарсы дәлелді жоққа шығаратын мысал– екі сөйлемнен тұру керек.
6.Қорытынды– екі сөйлемнен тұрады.
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай
тексеруді жоспарлап
отырасыз?
Саралау – Сіз
тәсілмен
қандай
көбірек
қолдау
көрсетпексіз? Сіз
басқаларға
қарағанда қабілетті
оқушыларға қандай
тапсырмалар
бересіз?
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылардың
жетісиіктері/қиыншылықтары нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар
аудару қажет?
1:
2:
Разработка уроков по казахскому языка
Разработка уроков по казахскому языка
Разработка уроков по казахскому языка
Разработка уроков по казахскому языка
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.